Informacja dot koordynacji świadczeń rodzinnych i wychowawczych PDF Drukuj Email

INFORMACJA MAŁOPOLSKIEGO URZĘDU WOJEWÓDZKIEGO

Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie informuje o zmianach w zakresie obsługi stron w Oddziałach ds. koordynacji świadczeń rodzinnych i wychowawczych, w związku z zagrożeniem epidemiologicznym.

Od dnia 16 marca 2020 r. do odwołania - zmienione zostają zasady przyjmowania stron.

W trosce o zdrowie wszystkich oczekujących w kolejce do przyjęcia oraz pracowników Urzędu - regularna obsługa stron w siedzibach Oddziałów ds. koordynacji świadczeń rodzinnych i wychowawczych zostaje zawieszona.

Ewentualne przyjmowanie klientów będzie odbywać się wyłącznie w sytuacjach wyjątkowych, po uprzednim telefonicznym zgłoszeniu takiego zamiaru
za pośrednictwem Infolinii pod numerem 12 430 29 73

Małopolski Urząd Wojewódzki prosi o dokonywanie takich zgłoszeń jedynie w szczególnie uzasadnionych okolicznościach.

Jednocześnie kontakt z Urzędem w sprawach dotyczących koordynacji świadczeń pozostaje niezmieniony:

  • za pośrednictwem formularza kontaktowego na stronie głównej MUW w Krakowie (https://app.malopolska.uw.gov.pl/forms/Form/Wp)
  • za pośrednictwem Infolinii dla klientów - 12 430 29 73 czynnej: w poniedziałki w godzinach 9.00-16.30, od wtorku do piątku w godzinach: 7.30 – 15.00.

Można za pośrednictwem Infolinii uzyskać informacje w zakresie daty wpływu wniosku oraz statusu sprawy. Infolinia umożliwia uzyskanie informacji dla mieszkańców całej Małopolski – bez względu na to, czy sprawa prowadzona jest w Krakowie czy w Delegaturach w Tarnowie czy Nowym Sączu.