Ośrodek Pomocy Społecznej
WYJAZD EDUKACYJNY DO NIEDZICY. PDF Drukuj Email

REALIZACJA PROJEKTU SOCJALNEGO „AKTYWNY SENIOR” – WYJAZD EDUKACYJNY DO NIEDZICY.

W dniu 24 września 2019 r. seniorzy uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Niedzicy w ramach realizacji przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Lipnicy Wielkiej projektu socjalnego „Aktywny Senior”.

W programie wycieczki było m.in. zwiedzanie Zespołu Zamkowego w Niedzicy (Zamek i wnętrza Zamku, Wozownie). Seniorzy mieli okazję posłuchać spiskich legend o Zamku i poznać historię panujących w nim rodów. Po spacerze Zaporą Czorsztyńską seniorzy zwiedzili Park Miniatur o nazwie „Spiska Kraina” gdzie podziwiali repliki Zabytków Podtatarza, a w Parku Miniatur Sanktuariów Maryjnych makiety najważniejszych miejsc kultu maryjnego.Ostatnią atrakcją wycieczki był rejs statkiem „ Harnaś ” po Jeziorze Czorsztyńskim i podziwianie pięknych widoków spiskiej ziemi.

Wyjazd był bardzo udany, a dopisująca piękna jesienna pogoda sprawiła iż widoki były jeszcze piękniejsze. Uczestnicy wycieczki wrócili zadowoleni i pełni pozytywnych wrażeń.

Projekt socjalny „Aktywny Senior” jest realizowany od kwietnia do grudnia 2019 roku i dofinansowany jest ze środków otrzymanych od Wojewody Małopolskiego.

DSC_8012

DSC_8052

DSC_8067

DSC_8101

DSC_8196

 
Nowy Okres Zasiłkowy 2019/2020 PDF Drukuj Email

Ośrodek Pomocy Społecznej w Lipnicy Wielkiej informuje, że wnioski o świadczenie wychowawcze (500+), świadczenia rodzinne, świadczenie „Dobry Start” (300+) na nowe okresy zasiłkowe można składać:

od 1 Lipca 2019r. jedynie w formie elektronicznej, natomiast od 1 sierpnia 2019r w wersji papierowej w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej w Lipnicy Wielkiej -remiza OSP.

Wszystkie ważne informację znajdą Państwo na banerze informacyjnym a więcej informacji na stronie gov.pl/rodzina.