Menu
A+ A A-
Administrator

Administrator

URL strony:

Orawski Niesopust - II Wiejskie Spotkania Teatralne

Wójt Gminy Lipnica Wielka
Gminne Centrum Kultury w Lipnicy Wielkiej
Orawska Grupa Teatralna 

serdecznie zapraszają na
ORAWSKI NIESOPUST
II WIEJSKIE SPOTKANIA TEATRALNE

8 luty 2020 (sobota) godzina 18:00
Dom Ludowy w Lipnicy Wielkiej

Wystąpią:
Orawska Grupa Teatralna im. dra Emila Kowalczyka 
ze spektaklem "Otello po Orawsku"
Zespół Regionalny "Góralsko Brać" z Łopusznej
ze spektaklem "Syćko sie wraco"

Na zakończenie potańcówka przy orawskiej muzyce

Lipnicki Społecznik Roku 2019 - zgłoś społecznika

Serdecznie zachęcamy Państwa do zgłaszania osób indywidualnych, organizacji, grup nieformalnych i instytucji działających na terenie lub dla terenu gminy Lipnica Wielka do Nagrody Wójta Gminy Lipnica Wielka pn. „Lipnicki Społecznik Roku” dla uhonorowania szeroko pojętej działalności społecznej (np. strażacy, działalność kulturalna, sportowa, dobroczynna, sponsorzy ww. działalności, i inne). Na zgłoszenia czekamy do końca stycznia 2020 roku. Uroczystość "Lipnicki Społecznik Roku" natomiast odbędzie się w dniu 6 lutego 2020 roku.
Poniżej regulamin oraz karta zgłoszenia.

Nagroda Wójta Gminy Lipnica Wielka
dla działaczy społecznych
„Lipnicki Społecznik Roku”

§ 1
1. Nagroda Wójta Gminy Lipnica Wielka pn. „Lipnicki Społecznik Roku” przyznawana jest dla uhonorowania szeroko pojętej działalności społecznej (np. strażacy, działalność kulturalna, sportowa, dobroczynna, sponsorzy ww. działalności, i inne) zarówno dla osób indywidualnych, organizacji, grup nieformalnych i instytucji działających na terenie lub dla terenu gminy Lipnica Wielka.

2. Nagroda przyznawana jest za szczególne społeczne osiągnięcia na rzecz społeczności lokalnej oraz wspieranie takich działań.

3. Każdego roku zostaje przyznany jeden tytuł „Lipnickiego Społecznika Roku” spośród nadesłanych zgłoszeń.

4. O przyznaniu tytułu decyduje każdorocznie Kapituła Konkursu „Lipnicki Społecznik Roku” powołana zarządzeniem Wójta Gminy Lipnica Wielka.

5. Kandydatury do przyznania tytułu „Lipnicki Społecznik Roku” zgłaszają: osoby indywidualne, organizacje, grupy nieformalne i instytucje działające na terenie lub dla terenu gminy Lipnica Wielka do końca danego roku kalendarzowego na załączonej do regulaminu KARCIE ZGŁOSZEŃ.

6. Wręczenie nagrody nastąpi w jeden dzień weekendu w pierwszych dwóch miesiącach danego roku kalendarzowego podczas imprezy Spotkanie Noworoczne” i odbędzie się w Domu Ludowym w Lipnicy Wielkiej.

§ 2
1. Nagroda Wójta Gminy Lipnica Wielka przyznawana jest w postaci rzeczowej. O rodzaju nagrody każdorazowo decyduje Wójt Gminy. Istnieje możliwość przyznania dodatkowych nagród przez Wójta Gminy dla innych wybranych grup społecznych / osób.

§ 3
Wręczenie nagród winno mieć charakter uroczysty.

§ 4
Nagrody są finansowane ze środków budżetu gminy Lipnica Wielka

Czteroletnie obchody upamiętnienia rocznicy przyłączenia części Orawy do niepodległej Polski 2020-2024 - oficjalne logo gminy Lipnica Wielka

Poniżej przedstawiamy Państwu oficjalne logo Gminy Lipnica Wielka dla czteroletnich obchodów upamiętnienia rocznicy przyłączenia części Orawy do niepodległej Polski 2020-2024. W ramach inicjatywy przygotowano szereg działań i wydarzeń, a rozpoczęcie Obchodów 100. rocznicy włączenia części Orawy do niepodległej Polski przewidziano na 27 kwietnia 2020 roku - wydarzenie to objęte zostało Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości. Szczegóły wkrótce. Zapraszamy do włączenia się w obchody oraz zachęcamy do własnych, oddolnych inicjatyw.

Bal studniówkowy uczniów klas maturalnych Liceum Ogólnokształcącego i Technikum

Poloneza czas zacząć! – Podkomorzy rusza
I z lekka zarzuciwszy wyloty kontusza,
I wąsa pokręcając, podał rękę Zosi,
I skłoniwszy się grzecznie, w pierwszą parę prosi.
Słowami Wieszcza rozpoczął się w minioną sobotę bal studniówkowy uczniów klas maturalnych Liceum Ogólnokształcącego i Technikum. Uroczystość miała miejsce w restauracji Babiogórska w Zubrzycy Górnej.
Zaproszeni goście, nauczyciele, rodzice i wspaniali maturzyści przyglądali się z podziwem tańcowi dworskiemu, zwanemu również chodzonym. Pan dyrektor Wojciech Janiszewski tańczył poloneza w pierwszej parze, prowadząc po raz pierwszy korowód w roli dyrektora szkoły. Część artystyczną uświetnili swoją obecnością i skierowanym słowem do młodzieży: pan wójt Mateusz Lichosyt, ksiądz proboszcz Jerzy Bargiel oraz przedstawiciel rodziców pani Barbara Bodzioch. Słów wsparcia i motywacji nie zabrakło również ze strony samych dyrektorów, pana Wojciecha Janiszewskiego i pana Franciszka Sojki. Wszyscy zebrani życzyli tegorocznym maturzystom zdania matury, a wcześniej dobrej motywacji, intensywnej nauki i wyczerpujących powtórek. Na zakończenie części oficjalnej wystąpili uczniowie z klasy III: Krystian Stopiak, Łukasz Flaszczyński i Hubert Wojtusiak z humorystycznym skeczem o nauce poloneza oraz Karolina Lichosyt i Mateusz Wojtusiak na instrumentach, a Emilia Karnafel, Natalia Sobczak, Klaudia Michalak, Kamila Michalak, Alilcja Mikłusiak i Anna Janowiak z piosenką Głowę do góry noś. Całość uroczystości poprowadzili: Natalia Sobczak i Dominik Bodzioch.
Tegoroczni maturzyści bawili się przy muzyce zespołu Zryw z Lipnicy Wielkiej. Trzeba przyznać, że taniec nie był im obcy, a młodzież chętnie przebywała na parkiecie, porywając swoją zabawą nawet bardziej opornych. Niezwykła atmosfera i podniosły charakter imprezy na długo pozostaną w naszej pamięci.
Alina Kubacka

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem