Menu
OGŁOSZENIE
A+ A A-

Kolyndowanie zacarowane w kozusku

To kolejny projekt zrealizowany przez zespół "Orawianie im. Heródka" działający przy Szkole Podstawowej nr 4 im. dra Emila Kowalczyka w Lipnicy Wielkiej. Warsztaty i inne przedsięwzięcia w ramach projektu przeprowadzano od sierpnia do grudnia 2019. Inicjatywa miała na celu przede wszystkim pogłębienie wiedzy na temat tradycyjnego stroju orawskiego oraz zapoznanie młodego pokolenia z dawnymi zwyczajami związanymi z okresem Bożego Narodzenia. Młodym i nieco starszym Orawianom szczególnie podobały się warsztaty kożuszkarskie, które prowadził w siedzibie Zespołu sam mistrz Krzysztof Pieronek.
Jest też wymiar materialny projektu: zakup kilku kożuszków dla "Orawian", które już służą dzieciom z Zespołu. Po raz pierwszy pokazały się w nich w czasie szkolnego kolędowania w szkole w Przywarówce (28 grudnia 2019).
Działania dofinansowano ze środków programu "Działaj Lokalnie" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie - Stowarzyszenie Rozwoju Orawy. Serdeczne podziękowania za pomoc w realizacji Projektu dla Stowarzyszenia Gdzie Dwóch Albo Trzech.
(B.M.)
Powrót na górę

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem