Menu
A+ A A-

Grupa "Żabki" z Publicznego Przedszkola w Kiczorach z wizytą w Ochotniczej Straży Pożarnej i Gminnej Bibliotece Publicznej

W dniu 13 maja br. nasze przedszkolaki wraz z wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę do Ochotniczej Straży Pożarnej, aby poznać tajniki pracy strażaków. W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową. Dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach należy wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do różnych wypadków.
Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudziły wóz strażacki. Dzieci mogły go z bliska oglądać oraz podziwiać wyposażenie, jakim dysponują strażacy podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Następnie dzieci zwiedziły stanowisko kierowania, w którym odbierane są zgłoszenia o pożarach lub wypadkach. Przy okazji utrwaliły sobie numer telefonu do Straży Pożarnej- 998 i numer alarmowy – 112 . Przez chwilę wszyscy uczestnicy wycieczki mogli poczuć się jak strażacy, siedząc w wozie strażacki i przymierzając prawdziwy hełm.
Przedszkolaki wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem, podczas którego nabyły cenną wiedzę, która utrwalana będzie przy każdej okazji. Za miłe spotkanie dzieci podziękowały strażakom wręczając dyplom i życzyły wytrwałości w codziennych zmaganiach z przeciwieństwami losu. Ta wizyta z pewnością na długo zostanie w pamięci przedszkolaków.

W ramach trwającego XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek grupa "Żabki" wraz z Misiem Plusiem wybrały się z wizytą do Gminnej Biblioteki Publicznej, aby tam spotkać się z bibliotekarką - Panią Stanisławą Kucek. Na początku przedszkolaki zostały bardzo miłe przywitanie przez Pana Jakuba Dyrcza, zastępcę Wójta Gminy. Następnie Pani Stasia opowiedziała o swojej pracy, zapoznała dzieci z zasadami funkcjonowania biblioteki, a także przypomniała jak należy dbać o książeczki. Nie obyło się bez czytania bajeczek, które nasze Przedszkolaki tak uwielbiają. Oczywiście wypożyczyliśmy kilka książeczek. Na zakończenie każdy przedszkolaczek otrzymał mały upominek.
(Lucyna Fitak)

  • DSC_0491
  • DSC_0513
  • DSC_0519
  • DSC_0521
  • DSC_0529
  • IMG_20190513_103351
Powrót na górę

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem