Menu
A+ A A-

Martyna Lichosyt chorążym Polskiej Reprezentacji podczas otwarcia Mistrzostw Świata Seniorów w Biathlonie

Martyna Lichosyt chorążym Polskiej Reprezentacji podczas otwarcia Mistrzostw Świata Seniorów w Biathlonie
04-08.03.2019 OSTERSUND SZWECJA

Organizatorzy Mistrzostw Świata w Ostersund skupiają się nie tylko na przygotowaniu jak najlepszych warunków do rywalizacji dla biathlonowych gwiazd, ale myślą też o narybku. Z tej okazji do Szwecji zaproszono najzdolniejszą młodzież biathlonową z całego świata, która przetestuje obiekt przed rozpoczęciem walki o medale. Polskę reprezentować będą Hubert Matusik i Martyna Lichosyt.

Przed każdymi zawodami rangi mistrzowskiej organizowana jest próba telewizyjna. Ekipa produkująca sygnał ma wówczas okazję do przetestowania ustawienia kamer, organizatorzy sprawdzają jak funkcjonuje obiekt podczas zawodów. Zazwyczaj biorą w niej udział zawodnicy rezerwowi delegowani przez poszczególne reprezentacje lub biathloniści lokalnych klubów. W Ostersund zaprezentowano nieco inne podejście do tematu i zaproszono młodych zawodników z całego świata. Będą oni mieli okazję do wystartowania w zawodach na trasach, po których kilka dni później rywalizować będą największe gwiazdy biathlonu.

Zawody będą miały taką samą otoczkę jak te podczas Mistrzostw Świata. Na stadionie będzie spiker, a biegi transmitowane będą za pośrednictwem internetu. W ten sposób każdy z rodziców będzie mógł je oglądać w domu. Chcemy w ten sposób zainspirować młodzież do tego by uwierzyła, że w przyszłości sama może zostać mistrzem świata – powiedział Patrik Jemteborn, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego MŚ.
Samym zawodom towarzyszyć będzie bogaty program warsztatów i seminariów, które prowadzić będą medaliści igrzysk oraz mistrzostw świata ze Szwecji: Helena Jonsson-Ekholm, Anna Carin Olofsson-Zidek oraz Carl Johan Bergman.

Do udziału w programie o nazwie „Future Stars” zaproszeni zostali 14- i 15-latkowie. Polski Związek Biathlonu do Szwecji wyśle Huberta Matusika z UKN Melafir Czarny Bór oraz Martynę Lichosyt z BLKS Żywiec – jednych z najzdolniejszych przedstawicieli rocznika 2004 w Polsce. Oprócz udziału w zawodach, treningach, warsztatach i seminariach przypadnie im w udziale rola chorążych podczas uroczystej ceremonii otwarcia mistrzostw. Będą mieli również możliwość oglądania z trybun pierwszej konkurencji zawodów, a więc sztafety mieszanej. Ich pobyt w Szwecji potrwa bowiem od 4 do 8 marca.
(Stanisław Kępka)
Powrót na górę

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem