Menu
A+ A A-

Przedszkolaki Sprintem do Maratonu

Już po raz czwarty odbył się Ogólnopolski Maraton Przedszkolaków „SPRINTEM DO MARATONU” zorganizowany przez miesięcznik „Bliżej Przedszkola”. W tym roku w tę akcje włączyły się przedszkolaki z Publicznego Przedszkola z Kiczor i z Centrum. Towarzyszyły nam także dzieci z oddziału przedszkolnego ze Szkoły Podstawowej nr 2. Celem akcji było popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz upowszechnianie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu.
Bieg rozpoczęliśmy od odpowiedniego przygotowania. Wszyscy zgromadziliśmy się na orliku, gdzie wychowawczynie sprawdziły stroje i obuwie sportowe, rozdały numerki startowe, a następnie przeprowadzono rozgrzewkę. Każda z grup przebiegła odpowiedni dla siebie dystans. Wszyscy zawodnicy wzorowo ukończyli bieg. Każdy mały maratończyk otrzymał medal zwycięzcy, dyplom i słodki poczęstunek. Podsumowując: z naszego przedszkola i oddziału przedszkolnego w maratonie wzięło udział 62 uczniów, którzy łącznie pokonali dystans 12 400m.
GRATULUJEMY WSZYSTKIM MAŁYM MARATOŃCZYKOM
Ps. Ciekawostka!!:)
W IV OGÓLNOPOLSKIM MARATONIE PRZEDSZKOLAKÓW „Sprintem do maratonu” wzięło udział 50036 przedszkolaków z całej Polski. Dzieci pokonały łącznie dystans 26317.62km.