Menu
A+ A A-

Gmina wydała płyte CD "Dr Emil Kowalczyk Pro Memoria"

Z przyjemnością informujemy, iż Gmina Lipnica Wielka, przy dofinansowaniu Unii Europejskiej, za pośrednictwem Stowarzyszenia Rozwoju Orawy, wydała płytę muzyczną CD z tekstami wierszy wielkiego Orawianina – Emila Kowalczyka pt. „Dr Emil Kowalczyk PRO MEMORIA”.

Tytuł operacji: "dr Emil Kowalczyk Pro Memoria - Promocja regionu Orawy poprzez wydanie płyty muzycznej z utworami do tekstów wierszy dr Emila Kowalczyka" 

 

plyta_okladka

Dr Emil Kowalczyk żyjący w latach 1941-2005 pozostawił wielką spuściznę w postaci m.in. poezji regionalnej, opiewającej uroki i niepowtarzalność orawskiego regionu. Dr Emil Kowalczyk był "zasłuchany w Orawę, uczył swoją poezją poszanowania i miłości dla tej ziemi. Jego poezja pełna jest pozytywnych wartości, które w dzisiejszych czasach są niezwykle ważne.

W projekcie wziął udział m.in. Andrzej Dziubek – lider zespołu De Press, od lat sięgający do tekstów Emila Kowalczyka, ale również lokalni, wspaniali artyści.

Mamy nadzieję że uda się Państwa zaciekawić tą płytą. Wszystkich zainteresowanych płytą prosimy o kontakt z Gminnym Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Lipnicy Wielkiej.

W nagraniu udział wzięli (alfabetycznie):
Paweł Czaja - śpiew / II skrzypce
Tomasz Drabina – akordeon
Jakub Dudzik - śpiew / kontrabas
Andrzej Dziubek - śpiew
Milan Gebura (SK) - gitara
Grzegorz Kocur – basy
Jasiu Kowalczyk - śpiew
Karolina Kowalczyk – śpiew
Marcin Kowalczyk - śpiew / I skrzypce
Leszek Szewczyk - śpiew / altówka / kontrabas
„Oddajemy w Państwa ręce muzyczną płytę CD z tekstami wielkiego Orawianina – dra Emila Kowalczyka. Tą płytą chcemy oddać Jemu wielki hołd. Jesteśmy wdzięczni za wspaniałą spuściznę, którą nam pozostawił. Dziękuję wspaniałym muzykom, którzy zgodzili się zaangażować  w realizacje tego projektu. Wszystkim Państwu życzę miłego słuchania, i tego aby ta płyta niosła za sobą miłość, radość, poszanowanie drugiego człowieka i zapatrzenie w tradycje.”

Bogusław Jazowski – Wójt Gminy Lipnica Wielka

 prow_logo1logo_leaderprow_logo2

Europejski Fundusz Rolny  na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej
w ramach osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca PROW 2007-2013 – Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Powrót na górę

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem