Menu
A+ A A-

Dom Ludowy

logo_flaga ueherb lipnicy_z_napisemlogo_prow 2007-2013

Październik 2011

Projekt pn. „Remont i wyposażenie Domu Ludowego w Lipnicy Wielkiej” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach działania 313, 322, 323 „Odnowa i rozwój wsi", oś 3 „Jakość życia na obszarach wiejskich i różnicowanie gospodarki wiejskiej” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Budynek Domu Ludowego w Lipnicy Wielkiej znajduje się w centralnej części wsi i Gminy Lipnica Wielka. Dom Ludowy został wydzielony z części funkcjonalnej ze Szkoły Podstawowej nr 2. Spełnia rolę miejscowego Domu Kultury, miejsca spotkań artystów, twórców ludowych, mieszkańców i gości gminy.

Wewnątrz parteru budynku znajduje się sala widowiskowa o wymiarach 15,70 m x 7,15 m, scena do występów o wym. 4,50 m X 7,15 m, zaplecze do sceny oraz sala – izba regionalna o wymiarach 4,95 m x 7,15 m, miejsce wielu spotkań w tym obrad Rady Gminy w Lipnicy Wielkiej.

Od zakończenia budowy tego obiektu upłynęło już wiele lat, dlatego też stan techniczny tego obiektu wymaga podjęcia prac remontowych i renowacyjnych, łącznie z dostosowaniem obiektu dla potrzeb osób niepełnosprawnych.

Wnioskodawca: Gmina Lipnica Wielka

Cel operacji: Zaspokojenie potrzeb kulturalno-społecznych lokalnej społeczności, silniejsze poczucie tożsamości z własną miejscowością, a także promocja regionu poprzez organizowanie wydarzeń kulturalnych o znaczeniu regionalnym i ponadregionalnym możliwe dzięki funkcjonowaniu odnowionego i dobrze wyposażonego domu ludowego stanowiącego swoiste centrum życia kulturalnego wsi.


Lipiec 2012

 

Na terenie Gminy Lipnica Wielka trwają prace związane z realizacją projektu pn. „Remont i wyposażenie Domu Ludowego w Lipnicy Wielkiej.” Jest on współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach działania 313, 322, 323 „Odnowa i rozwój wsi", oś 3 „Jakość życia na obszarach wiejskich i różnicowanie gospodarki wiejskiej” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

 • ludowy (2)
 • ludowy (3)
 • ludowy (4)
 • ludowy (5)
 • ludowy (6)
 • ludowy (7)
 • ludowy (8)
 • ludowy (9)
 • ludowy


Kwiecień 2013

Zakończenie realizacji projektu pn. „Remont i wyposażenie Domu Ludowego w Lipnicy Wielkiej.”

Wnioskodawca: Gmina Lipnica Wielka

Miejsce realizacji: Lipnica Wielka

Całkowita wartość projektu: 171.309,84

Kwota dofinansowania: 86 556,36 zł


 

W ramach realizowanej operacji przygotowano kosztorys inwestorski, sprawowano nadzór inwestorski przez inspektora nadzoru, wykonano roboty takie jak:

 1. Roboty malarskie wewnątrz budynku

 2. Remont podłóg drewnianych

 3. Remont Ścian drewnianych

 4. Malowanie elewacji frontowej

 5. Wymiana stolarki drzwiowej – elementy regionalne

 6. Elementy wyposażenia Domu Ludowego

 7. Remont wejścia A

 8. Remont wejścia B – pochylnia dla niepełnosprawnych

 

Powrót na górę

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem