Menu
A+ A A-

Spotkanie z poezją Piotra Matery

„Prymitywny pomnik” - pod takim tytułem ukazał się debiutancki tomik poezji Piotra Matery. W niedzielę 10 czerwca br., w Domu Ludowym w Lipnicy Wielkiej odbyła się promocja tego wydawnictwa, którą niezwykle wzruszająco i ekspresyjnie poprowadził sam Autor. Publikacja ukazała się nakładem „Eikon Plus” i wzbogacona została grafikami regionalnymi Moniki Tlałki.
W spotkaniu literackim uczestniczyli: Wójt Gminy Lipnica Wielka Bogusław Jerzy Jazowski, Proboszcz Parafii pw. Świętej Jadwigi Królowej w Murowanicy Andrzej Pawlak, nauczyciele, samorządowcy, siostry zakonne oraz młodzież i dzieci. Było ono doskonałą okazją do zapoznania się z utworami poetyckimi zarówno tymi napisanymi w gwarze orawskiej jak również literackimi. W wierszach Autor odważnie mówi o swoich poglądach, przemyśleniach, zawodach a nawet rozczarowaniach.
Na zakończenie wieczornicy, podziękowania i gratulacje złożył Piotrowi Wójt Gminy Bogusław Jerzy Jazowski, życząc dalszego rozwoju na polu literackim. Do życzeń i podziękowań dołączyli się wszyscy zebrani, którzy podczas promocji mieli możliwość nabycia tomiku poezji z autografem Autora.
Spotkanie przebiegało w niezwykle miłej, nastrojowej i serdecznej atmosferze.
St. Kucek
Poniżej wypowiedź jednej z koleżanek szkolnych Autora obecnej na promocji:
O występie Piotrka dowiedziałam się przez przypadek, ale znamy się ze szkoły i postanowiłam się wybrać na to spotkanie. Nie żałuję tej decyzji! Występ był wspaniały, pełen emocji, a nawet wzruszeń. Jeżeli ktoś nie zna wierszy Piotrka, naprawdę warto się z nimi zapoznać, a tym bardziej wybrać się na występ na żywo.
Piotrek, pomimo młodego wieku, rozwija i pielęgnuje w sobie ogromny talent poetycki. Dowodem na to jest nie tylko jego tomik poezji "Prymitywny pomnik", ale także umiejętność i wola przedstawienia swojej twórczości podczas występu na żywo. Wieczorek ten poetycki był niejako przedstawieniem charakteru Piotrka, jak również Jego przeżyć, przemyśleń, wzruszeń. Naprawdę warto było posłuchać wierszy Piotrka w jego własnym wykonaniu.
Mam nadzieję, że swój talent Piotrek będzie chciał dalej rozwijać i dzielić się tą pasją z innymi.
Pozdrawiam serdecznie - Krysia

Piotr Matera – urodził się 14 czerwca 1996 w Nowym Targu. Ukończył Liceum Ogólnokształcące w Lipnicy Wielkiej, obecnie studiuje Zarządzanie i Inżynierię Produkcji na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Interesuje się poezją i sztuką prezentacji. Grał w sztukach wystawianych przez Orawską Grupę Teatralną, jest zdobywcą trzech „Złotych Smreków”w Małopolskim Przeglądzie Recytatorów i Gawędziarzy w Białym Dunajcu, jak również uczestnikiem Konkursu Literackiego „To Lubię” oraz Konkursu Poetyckiego „Śladami Podhalańskich Poetów”.

foto: Andrzej Habina
  • DSC_4217
  • DSC_4219
  • DSC_4223
  • DSC_4225
  • DSC_4229
  • DSC_4230

foto: s. Miriam
  • 35240254_10155284512372046_8572483096199299072_n
  • 35284966_10155284512392046_5998032205228539904_n
Powrót na górę

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem