Menu
A+ A A-

Polska w legendach

W związku z przypadającą w tym roku setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło rok szkolny 2017/2018 „Rokiem dla Niepodległej”. 
By zwrócić uwagę na ważne idee i wydarzenia patriotyczne realizowaliśmy w Szkole Podstawowej nr 2 w Lipnicy Wielkiej w klasie pierwszej projekt pn.: „Polska w legendach”. W ramach projektu odbyliśmy długą i owocną podróż po Polsce – czytaliśmy wiele legend związanych z Polską, nawiązaliśmy kontakt z kilkunastoma szkołami i przedszkolami z różnych regionów naszego kraju (Pocztówkowa Mapa Polski), braliśmy udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Polska Moja Ojczyzna” (...). Uwieńczeniem naszej podróży jest wystawa lapbooków* w Gminnej Bibliotece Publicznej w Lipnicy Wielkiej. Prace są bardzo ciekawe, wykonane z wielką starannością i zawierają dużo informacji oraz ciekawostek na temat danej legendy. Małych artystów i ich rodziców zachęcam do rozwijania talentów i dziękuję za okazaną współpracę.
Ponadto, dziękuję bardzo Gminnej Bibliotece Publicznej w Lipnicy Wielkiej za zgodę i udostępnienie miejsca, by zaprezentować nasze prace oraz za pomoc techniczną (wykonanie stelaża i rozmieszczenie prac). Wystawa lapbooków do końca maja - zapraszamy!!!
B. Omylak
*Lapbook - to w wolnym tłumaczeniu książka na kolanach. Uczeń może ją wykonać dowolnie dobierając elementy, komponując z części logiczną całość, wyróżniając najważniejsze treści i chowając w koperty lub papierowe skrytki to, co uzna za warte odkrycia lub głębszej refleksji. W tworzeniu lapbooków nie ma ściśle określonych zasad. Ważniejsza jest tu fantazja, twórcze wykorzystanie papierowych materiałów i przedstawienie za ich pomocą wybranego zagadnienia.
foto: S.K. 
  • DSC_0080
  • DSC_0085
  • DSC_0086
  • DSC_0101
  • DSC_0102
  • DSC_0105
Powrót na górę

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem