Menu
A+ A A-

Uroczystości 3 Maja w Lipnicy Wielkiej


ZAPROSZENIE WÓJTA GMINY
W związku z obchodzonym w dniu 3 maja Świętem Narodowym - rocznicą Konstytucji 3 Maja w wyjątkowym roku 100-rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, władze samorządowe gminy Lipnica Wielka pragną uczcić ten dzień w sposób szczególny i zapraszają do tego wszystkich mieszkańców naszej gminy.

O godzinie 10.00 w Kościele pw. św. Łukasza Ewangelisty odbędzie się uroczysta Msza Święta za Ojczyznę i Strażaków. Uroczysty wymarsz do Kościoła odbędzie się tradycyjnie spod Domu Ludowego o godzinie 9:40. Po Mszy Świętej odbędzie się dalsza część uroczystości – sadzenie w Krzywaniu na Marysinej Polanie 100 lip na 100-lecie Odzyskania Niepodległości. Autokary zabiorą chętnych spod Kościoła po Mszy Świętej. Ten pomysł zrodził się już dawno w naszym zamyśle, a pisał o nim również w ostatnich "Gminnych Nowinach" nasz płanetnik - Ludwik Młynarczyk. 

Zapraszamy serdecznie wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu. Osoby, które mają ochotę z okazji tej wyjątkowej rocznicy posadzić lipę proszę o zgłaszanie się do Gminnego Centrum Kultury w Lipnicy Wielkiej do dnia 20 kwietnia 2018 roku; tel: 18 26 346 38.
Powrót na górę

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem