Menu
A+ A A-

Piotr Matera wydaje swój tomik poezji

Niezwykle miło nam Państwa poinformować, wprost na gorąco, iż Piotr Matera - mieszkaniec naszej gminy - właśnie odebrał z druku swój pierwszy tomik poezji pt. "Prymitywny Pomnik". Piotrek dobrze znany jest naszej społeczności ze swego talentu zarówno poetyckiego, jak i recytatorsko-aktorskiego, a my od dawna kibicujemy Jego poczynaniom w tej materii. Piotrek ma zaledwie 22 lata i jest studentem Zarządzania i Inżynierii Produkcji na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.
Świeżo wydany tomik zawiera zarówno wiersze gwarowe jak i literackie. Poruszają one wiele aspektów z życia poety: Jego doświadczenia, spostrzeżenia, poglądy, ale również rozczarowania. Wierszy jest około 70. W połowie kwietnia planowana jest pierwsza promocja podczas wieczorku poetyckiego Piotrka w Klubie Buda w Krakowie, natomiast w połowie maja podczas salonu poezji w Teatrze Doroty Ruśkowskiej w Myślenicach. Na Orawie natomiast najbliższa możliwość nabycia książki z autografem poety będzie na Orawskim Festiwalu Artystycznym. Nie obejdzie się również bez posiadów w rodzinnej miejscowości - Lipnicy Wielkiej, o czym będziemy Państwa informować.      

Przy tej okazji autor chciałby serdecznie podziękować sponsorom za wsparcie finansowe, a są to: Gmina Lipnica Wielka, Bank Spółdzielczy w Jabłonce, Firma Usługowo-Handlowa "KARTEX", Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Jabłonce, Restauracja PASIEKA, FPHU Kali Józef Magiera, Polaczek Jerzy Roboty Budowlane i Remonty, DW Orawa Lidia i Jan Pindziak, Andrzej Dziubek, Kantor Jan Kuczkowicz, FHW "ZAHORA".
(K.K.)

Powrót na górę

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem