Menu
A+ A A-

XXV Jubileuszowy Gminny Przegląd Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. Piotra Borowego

Protokół
z XXV Jubileuszowego Gminnego Przeglądu Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. Piotra Borowego w Lipnicy Wielkiej
spisany w dniu 12.01.2018
Komisja w składzie:
1. Robert Kowalczyk – przewodniczący
2. Anna Cymerman (ocena szkół ponadgimnazjalnych)
3. Irena Grobarczyk
4. Karolina Kowalczyk
5. Stanisława Kucek
6. Jan Kuliga
7. Franciszek Pindziak 
8. Bogusława Wziątek (ocena szkół podstawowych)
postanowiła nagrodzić poszczególne osoby:
KATEGORIA POEZJA MŁODSI - Szkoła Podstawowa 0-III
1 m-ce Martyna Lichosyt - SP 3 kl. III 
2 m-ce Michalina Kuliga - SP 1 kl. 0 
3 m-ce Karolina Łowas - SP 3 kl. III
3 m-ce Radosław Brenkus - SP 4 kl. II
WYRÓŻNIENIA (w kolejności występowania):
Dawid Janowiak SP 1 kl. I 
Tomasz Łowas SP 4 kl. I
Oliwia Karnafel – SP Kiczory kl. III
Julia Jasica – SP Kiczory kl. III 
Reprezentacja grupy w Białym Dunajcu: Martyna Lichosyt i Michalina Kuliga

KATEGORIA GAWĘDA  MŁODSI - Szkoła Podstawowa 0-III
1 m-ce Justyna Wojtusiak - SP 2 kl. III 
2 m-ce Kinga Brenkus - SP 4 kl. III 
3 m-ce Zuzanna Lichosyt - SP 3 kl. I
3 m-ce Joanna Bendyk – SP 4 kl. III
WYRÓŻNIENIA (w kolejności występowania):
Gabriela Szczechura – SP1 kl. I 
Martyna Ziemiańczyk - SP 1 kl. III
Maja Warzeszak - SP 2 kl. II
Julia Jazowska - SP 2 kl. I
Kinga Łowas – SP 3 kl. III
Małgorzata Gnida – SP Kiczory kl. III
Amelia Słaby – SP Kiczory kl. III
Reprezentacja grupy w Białym Dunajcu: Justyna Wojtusiak i Kinga Brenkus

KATEGORIA POEZJA STARSI - Szkoła Podstawowa IV-IV
1 m-ce Natalia Lichosyt - SP 3 kl. V
1 m-ce Karolina Karkoszka - SP Kiczory kl. VI  
2 m-ce Paweł Kuliga - SP 1 kl. VI 
3 m-ce Ewelina Żegleń - SP 3 kl. IV
3 m-ce Dominika Wontorczyk - SP 3 kl. VI
WYRÓŻNIENIA (w kolejności występowania):
Kinga Janowiak - SP 1 kl. IV B 
Kinga Magiera - SP 2 kl. V 
Adrian Wojtusiak - SP 4 kl. V
Gabriela Mahajda – SP 4 kl.V 
Gabriela Kanior – SP Kiczory kl. VI
Reprezentacja grupy w Białym Dunajcu: Natalia Lichosyt i Karolina Karkoszka

KATEGORIA GAWĘDA STARSI - Szkoła Podstawowa IV-VI
1 m-ce Bartłomiej Hrustek - SP 3 kl. VI 
2 m-ce Jan Smoliński - SP 4 kl. VI
3 m-ce Magdalena Janowiak - SP 1 kl. IV B
3 m-ce Karolina Dunaj - SP 2 kl. IV
I-sze wyróżnienie - Jadwiga Karlak - SP 1 kl. VI
I-sze wyróżnienie - Oliwia Kowalczyk - SP 2 kl. IV
WYRÓŻNIENIA (w kolejności występowania):
Anna Lichosyt - SP 2 kl. IV 
Katarzyna Bandyk - SP 2 kl. VI 
Julia Łowas - SP 3 kl. IV
Małgorzata Kramarz – SP 3 kl. V
Aleksandra Pochopień – SP 4 kl. VI
Oliwia Karkoszka – SP Kiczory – kl. V
Magdalena Karnafel – SP Kiczory kl.VI
Reprezentacja grupy w Białym Dunajcu: Jan Smoliński i Bartłomiej Hrustek

Nauczyciele przygotowujący uczniów w tych kategoriach wiekowych:
SP 1: mgr Anna Mikłusiak, mgr Danuta Pastorczyk;
SP 2: mgr Bogumiła Machajda, mgr Krystyna Kuliga, mgr Barbara Omylak; mgr Gabriela Trzop;
SP 3: mgr Emilia Karlak, mgr Alicja Karnafel;
SP 4: mgr Janina Karkoszka, mgr Barbara Brenkus, mgr Aniela Lach, mgr Lucyna Łowas, mgr Beata Rudnicka;
SP Kiczory: mgr Maria Flaszczyńska, mgr Wioletta Machaj;
KATEGORIA POEZJA - KLASA VII I GIMNAZJUM
1 m-ce Kinga Janowiak - kl. III C
2 m-ce Natalia Gwiżdż – kl. III B
3 m-ce Anastazja Wnenk - kl. VII 
3 m-ce Krystyna Karkoszka – kl. III B
I-sze wyróżnienie - Helena Miciniak - SP 3 kl. VII
I-sze wyróżnienie - Justyna Ziemiańczyk - - kl. III A
WYRÓŻNIENIA (w kolejności występowania):
Mateusz Bandyk – SP 4 kl. VII
Jakub Antałczyk – SP 4 kl. VII
Daria Wilk-Juraszek – SP Kiczory kl. VII
Weronika Jasiura - kl. III A
Reprezentacja grupy w Białym Dunajcu: Kinga Janowiak i Natalia Gwiżdż
KATEGORIA GAWĘDA - GIMNAZJUM
1 m-ce Gabriela Pakos - kl. II C 
2 m-ce Martyna Lichosyt - SP 4 kl. VII
3 m-ce Dariusz Michalak - SP 3 kl. VII
I-sze wyróżnienie - Agata Miciniak - SP 3 kl. VII
WYRÓŻNIENIA (w kolejności występowania):
Paulina Łabuda – SP 1 kl. VII
Justyna Krzyś - SP 2 kl. VII 
Wiktoria Brzana - kl. II C
Reprezentacja grupy w Białym Dunajcu: Gabriela Pakos i Martyna Lichosyt
Nauczyciele przygotowujący uczniów w tej kategorii wiekowej: mgr Anna Cymerman, mgr Janina Karkoszka, mgr Wioletta Machaj, mgr Bogusława Wziątek, mgr Emilia Karlak
KATEGORIA POEZJA - LICEUM 
1 m-ce - Natalia Brzegowy – LO Lipnica Wielka
Reprezentacja grupy w Białym Dunajcu: Natalia Brzegowy

KATEGORIA GAWĘDA - LICEUM
1 m-ce Judyta Matera - kl. I A 
Reprezentacja grupy w Białym Dunajcu: Judyta Matera
Nauczyciele przygotowujący uczniów w tej kategorii wiekowej: mgr Emilia Karlak, mgr Barbara Brenkus 
Uwagi komisji:
Komisja dziękuje uczestnikom, nauczycielom przygotowującym oraz rodzicom za niebywały wkład w przygotowanie dzieci do konkursu. Wysoki poziom przysporzył problemy z wyłonieniem zwycięzców oraz polemikę komisji - ale jest to obowiązek konieczny. 
Bardzo ważne jest aby osoba recytująca dobrze rozumiała mówiony przez siebie tekst, ponieważ odbiór tak powiedzianego tekstu jest właściwy. Należy wczuć się w tekst i zwrócić uwagę na to, co się mówi i do kogo się mówi. Żeby dobrze powiedzieć i wyczuć tekst należy się go przede wszystkim dobrze nauczyć, zrozumieć i wczuć w tematykę. Należy także pamiętać że pisownia gwarowa nie zawsze jest równoznaczna z wymową – tutaj należy słuchać starszych ludzi (niektóre litery w gwarze nie mają odpowiednika w alfabecie).
Przypomina się aby nie recytować zbyt śpiewnie, nienaturalnie, za szybko, bowiem zatraca to naturalną gwarę i odbiór utworu. Ważne jest by głos nie był zbyt wykrzyczany, aby słuchało się go z przyjemnością, zwrócić należy uwagę na zbytnią nadinterpretację. Jeszcze zdarzają się przypadki nie do końca dobrze dobranych tekstów, ale coraz mniej. Natomiast z przykrością zauważa się iż do naszej gwary coraz częściej wplatane są słowa literackie; należy zwrócić szczególną uwagę i baczenie na czystość gwary!!! Prosimy o nie wybieranie dla jedej osoby wierszy tego samego autora!!! 
FINAŁ PRZEGLĄDU ODBĘDZIE SIĘ W ZESPOLE SZKOŁY PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM NR 2 W BIAŁYM DUNAJCU W DNIU 08.02.2018 (CZWARTEK) O GODZINIE 9.30.
Organizatorzy: Wójt Gminy Lipnica Wielka, Gminna Biblioteka Publiczna w Lipnicy Wielkiej, Gminne Centrum Kultury w Lipnicy Wielkiej i Szkoły Gminy Lipnica Wielka.
foto: Bronek Kowalczyk i K.K.
  • DSC_6334
  • DSC_6342
  • DSC_6346
  • DSC_6348
  • DSC_6350
  • DSC_6354
  • DSC_6357
  • DSC_6359
  • DSC_6409
  • DSC_6411
  • DSC_6412
  • DSC_6415
  • DSC_6417
  • DSC_6427
  • DSC_6431
  • DSC_6433
  • DSC_6434
  • DSC_6438
  • DSC_6439
  • DSC_6442

  • DSC_6445
  • DSC_6447
  • DSC_6449
  • DSC_6450
  • DSC_6453
  • DSC_6455
  • DSC_6457
  • DSC_6461
  • DSC_6462
  • DSC_6466
  • DSC_6471
  • DSC_6477
  • DSC_6479
  • DSC_6489
  • DSC_6493
  • DSC_6494
  • DSC_6497
  • DSC_6499
  • DSC_6503
  • DSC_6505

  • DSC_6509
  • DSC_6512
  • DSC_6514
  • DSC_6521
  • DSC_6524
  • DSC_6526
  • DSC_6528
  • DSC_6531
  • DSC_6534
  • DSC_6543
  • DSC_6545
  • DSC_6550
  • DSC_6553
  • DSC_6556
  • DSC_6571
  • DSC_6574
  • DSC_6577
  • DSC_6580
  • IMG_1083
  • IMG_1085

  • IMG_1088
  • IMG_1093
  • IMG_1095
  • IMG_1096
  • IMG_1105
  • IMG_1107
  • IMG_1109
  • IMG_1112
  • IMG_1114
  • IMG_1117
  • IMG_1120
  • IMG_1121
  • IMG_1122
  • IMG_1126
Powrót na górę

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem