Menu
A+ A A-

Protokół z konkursu plastycznego pn. "Podtrzymać pamięć o Heródku"

Protokół z konkursu plastycznego
pn. PODTRZYMAĆ PAMIĘĆ O HERÓDKU
spisany w Lipnicy Wielkiej, w dniu 10 listopada 2017 r.


Komisja w składzie:
Stanisław Wyrtel – artysta malarz, Muzeum Orawski Park Etnograficzny w Zubrzycy Górnej
Dominika Wachałowicz-Kiersztyn– historyk sztuki, Dyrektor Muzeum Orawski Park Etnograficzny w Zubrzycy Górnej
Maja Spychaj-Kubacka– krakowska aktorka i reżyserka, m.in. spektaklu „Nieudany Krewniak” o Heródku, zafascynowana Jego twórczością
Magdalena Medwecka – artysta malarz
Karolina Kowalczyk – Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Lipnicy Wielkiej


Do konkursu zgłoszono łącznie 152 prace w tym: Szkoła podstawowa kl. 4-5: 63 prac, Szkoła Podstawowa kl 6-7: 75 prac; Gimnazjum 14 prac, dorośli 1 praca.

Jury po dokładnym obejrzeniu złożonych prac postanowiło przyznać następujące miejsca:

KATEGORIA - Szkoły Podstawowe 4-5
I miejsce
Adrian Wojtusiak – kl. 5 SP 4 (PRACA 51)
Julia Bandyk – kl. 4 SP 4 (PRACA 09)
Amelia Kidoń – kl. 5 SP 3 Lipnica Mała (PRACA 20)
Oliwia Żywczak – kl. 4 SP 4 (PRACA 56)
Ewelina Żegleń – kl. 5 SP 3 (PRACA 24)
Radosław Węgrzyn – kl. 5 SP 4 (PRACA 141)
Wiktoria Łuka – kl. 5 SP 3 Lipnica Mała (PRACA 17)
Ksawier Szczechura – kl. 5 SP 4 (PRACA 47)
II miejsce
Fabian Grzebieniak kl. 4 SP 4 (PRACA 154)
Marta Brenkus – kl. 4 SP 4 (PRACA 57)
Kewin Jendruś – kl. 5 SP 4 (PRACA 52)
Maciej Wziątek – kl. 4 SP 3 (PRACA 12)
Bartłomiej Gondek – kl. 4 SP 3 (PRACA 129)
Alicja Kidoń – kl. 5 SP 3 (PRACA 22)
Błażej Kanior – kl. 4 SP Kiczory (PRACA 43)
Patrycja Michalak – kl. 4 SP 4 (PRACA 53)
Michał Kaczmarek – kl. 5 SP 3 Lipnica Mała (PRACA 15)
III miejsce
Małgorzata Kramarz – kl. 5 SP 3 (PRACA 16)
Sara Figa – kl. 5 SP Kiczory (PRACA 39)
Jakub Wojtyczek – kl. ... SP 3 Lipnica Mała (PRACA 11)
Kuba Karkoszka – kl. 4 SP Kiczory (PRACA 40)
Gabrysia Fitak – kl. 5 SP 3 (PRACA 26)
Bartosz Karaś – kl. 4 SP 3 (PRACA 36)
Kamil Łuka – kl. 5 SP 3 Lipnica Mała (PRACA 27)
Wyróżnienia:
Sandra Bandyk – kl. 4 SP 4 (PRACA 55)
Kamil Wójciak – kl. 4 SP Kiczory (PRACA 38)

RZEŹBA
I miejsce
Jakub Jabłoński – kl. 2 SP 1 (PRACA 68)
Anna Karnafel – kl. 5 SP 2 (PRACA 67)
II miejsce
Estera Mikłusiak – kl. 5 SP 2 (PRACA 66)

KATEGORIA - Szkoły Podstawowe 6-7
I miejsce
Klaudia Michalak – kl. 6 SP 3 Lipnica Wielka (PRACA 75)
Weronika Karlak – kl. 6 SP 2 (PRACA 120)
Kamil Neupauer – kl. 7 SP 1 (PRACA 122)
Karolina Styruła – kl. 6 SP 4 (PRACA 106)
Radek Mentel – kl. 6 SP Kiczory (PRACA 93)
Dariusz Michalak – kl. 7 SP 3 (PRACA 74)
Amelia Bandyk – kl. 6 SP 4 (PRACA 99)
Roksana Daniel – kl. 6 SP 4 (PRACA 100)
Dominika Wątorczyk – kl. 6 SP 3 (PRACA 77)
Eryk Wyrostek – kl. 6 SP 3 Lipnica Mała (PRACA 80)
Konrad Stopiak – kl. 7 SP 4 (PRACA 150)
II miejsce
Oliwia Barszcz - kl. 6 SP 3 (PRACA 96)
Sabina Kocur – kl. 6 SP 4 (PRACA 108)
Weronika Wójciak – kl. 6 SP 3 (PRACA 76)
Jan Smoliński – kl. 6 SP 4 (PRACA 101)
Ewelina Bandyk – kl. 6 SP 4 (PRACA 104)
Gabriela Polaczek – kl. 7 SP 2 (PRACA 116)
Kacper Janowiak – kl. 7 SP 1 (PRACA 128)
Nikola Wójciak – kl. 6 SP 1 (PRACA 124)
Daria Wilk-Juraszek – kl. 7 SP Kiczory (PRACA 88)
Amelia Warzeszak – kl. 6 SP 4 (PRACA 107)
Kamil Ogórek – kl. 6 SP 4 (PRACA 105)
Martyna Lichosyt – kl. 7 SP 4 (PRACA 111)
Gerard Polaczek – kl. 6 SP 2 (PRACA 121)
III miejsce
Norbert Łaciak - kl. 6 SP 2 (PRACA 119)
Mikołaj Kidoń – kl. 6 SP 3 (PRACA 84)
Kasia Ponicka – kl. 7 SP 4 (PRACA 110)
Marcin Andrasiak – kl. 7 SP 3 Lipnica Mała (PRACA 152)
Zuzanna Habas – kl. 7 SP 2 (PRACA 115)
Aleksandra Pochopień – kl. 6 SP 4 (PRACA 140)
Ryszard Kuliga – kl. 7 SP 1 (PRACA 125)
Magdalena Karnafel - kl. 6 SP Kiczory (PRACA 92)
Karina Mentel – kl. 6 SP Kiczory (PRACA 89)
Paweł Wojdyła – kl. 6 SP 2 (PRACA 114)
Miłosz Karaś – kl. 6 SP 3 (PRACA 81)
Wyróżnienia:
Martyna Lichosyt i Katarzyna Ponicka – kl. 7 SP 4 (PRACA 109)
Jakub Antałczyk – kl. 7 SP 4 (PRACA 97)
Helena Miciniak – kl. 7 SP 3 (PRACA 72)
Maciej Stachna – kl. 7 SP 3 Lipnica Mała (PRACA 151)
Agata Miciniak – kl. 7 SP 3 (PRACA 71)

RZEŹBA
I miejsce
Jan Kowalczyk – kl. 7 SP 2 (PRACA 136)
Maciej Brenkus – kl. 7 SP 4 (PRACA 133)
Artur Marszałek – kl. 6 SP 2 (PRACA 135)
Karolina Kulka – kl. 7 SP 3 Lipnica Mała (PRACA 139)
Samuel Pastwa – kl. 6 SP 2 (PRACA 131)
II miejsce
Kuba Fischer – kl. 6 SP 2 (PRACA 130)
III miejsce
Paweł Kuliga – kl. 6 SP 1 (PRACA 138)
Karolina Klapisz – kl. 6 SP 2 (PRACA 132)
Wyróżnienia:
Wiktoria Warzeszak – kl. 6 SP 2 (PRACA 134)

KATEGORIA - Gimnazjum
I miejsce
Marzena Wojtusiak – kl. 2 c Lipnica Wielka(PRACA 05)
Adrianna Wierzbiak – kl. 2 a Lipnica Mała (PRACA 145)
Kacper Sikorakl. 3 Lipnica Mała (PRACA 147)
Justyna Jasiura – kl. 2 c Lipnica Wielka(PRACA 04)
Filip Karkoszka – kl. 3 Lipnica Mała (PRACA 148)
Piotr Łuka i Bartosz Galas kl. 3 Lipnica Mała (PRACA 144)
II miejsce
Katarzyna Marmuła – kl. 3 Lipnica Mała (PRACA 143)
Iza Grucel – kl. 2 Lipnica Mała (PRACA 142)
Natalia Stopiakkl. 2Lipnica Mała (PRACA 146)
III miejsce
Fabian Wójciak – kl. 2 a Lipnica Mała (PRACA 153)
Justyna Kłósek – kl. 2 Lipnica Wielka (PRACA 02)
Paulina Smreczak – kl. 2 Lipnica Wielka (PRACA 01)
Wyróżnienie
Julia Karkoszka – kl. 2 Lipnica Mała (PRACA 03)

RZEŹBA
Wyróżnienie
Wiktoria Brzana – kl. 2c Lipnica Wielka(PRACA 06)

KATEGORIA - Dorośli
Nagroda Specjalna - Emilia Jasiura - Przywarówka (PRACA 07)

Komisja serdecznie dziękuje wszystkim uczestnikom za tak wielkie zaangażowanie i ogrom prac w konkursie. Widzimy i doceniamy jak wiele pracy i serca zostało włożone w większość prac. Organizatorzy konkursu dziękują nauczycielom plastyki, którzy dołożyli starań, by te prace powstały i by ich poziom był wysoki. Prace laureatów I miejsc zostaną umieszczone w Chałupie Heródka.

Nagrody w konkursie zakupiło: Gminne Centrum Kultury w ramach projektu pn: „Podtrzymać pamięć o Heródku - zapoczątkowanie prac w chałupie pamięci Heródka”.
Projekt realizowany jest w ramach dofinansowania ze środków Programu „Działaj Lokalnie 2017” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności Realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Stowarzyszenie Rozwoju Orawy.

Organizatorami konkursu byli:
Wójt Gminy Lipnica Wielka
Gminne Centrum Kultury w Lipnicy Wielkiej i Grupa Nieformalna „Pomocni”
Stowarzyszenie Rozwoju Orawy
Pani Maja Spychaj-Kubacka – Stowarzyszenie STOG

foto: Bronek Kowalczyk
  • DSC_3439
  • DSC_3448
  • DSC_3450
  • DSC_3451
  • DSC_3452
  • DSC_3453
  • DSC_3454
  • DSC_3455
  • DSC_3459
  • DSC_3461
  • DSC_3462
  • DSC_3465
  • DSC_3468
  • DSC_3470
  • DSC_3472
  • DSC_3477
  • DSC_3486
  • DSC_3491
  • DSC_3494
  • DSC_3496

  • DSC_3498
  • DSC_3499
  • DSC_3503
  • herodek_bener_02_maly


Powrót na górę

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem