Menu
A+ A A-

Zaproszenie do Akcji III-cie Gminne Bezpieczne Wiosenne Porządki

 SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO WŁĄCZENIA SIĘ DO GMINNEJ AKCJI 
III-cie GMINNE BEZPIECZNE WIOSENNE PORZĄDKI
Organizatorzy:
Wójt Gminy Lipnica Wielka
Gminne Centrum Kultury w Lipnicy Wielkiej
Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych
Zespół Szkół Ogólnokształcących w Lipnicy Wielkiej

Elementy akcji:

1/ Konkurs plastyczno-literacki  (indywidualnie bądź klasowo przygotowujemy prace, wiersze bądź opowiadania na temat akcji BEZPIECZNE WIOSENNE PORZĄDKI – W TYM ROKU TEMAT: „ZABAWKA Z ODZYSKU” – kategorie wiekowe 0-III / IV-VI).Przyjmujemy również indywidualnie prace innych grup wiekowych serdecznie zachęcając starszych do udziału. Prace należy oddać do Gminnego Centrum Kultury do dnia 28 kwietnia do siedziby Gminnego Centrum Kultury.

2/ Quiz w Domu Ludowym z udziałem 4-osobowych składów reprezentujących wszystkie poszczególne szkoły podstawowe na tematy związane z ekologią. O składzie reprezentacji (uczniowie klas IV-VI) decyduje poszczególna szkoła. Quiz odbędzie się w dniu 20 kwietnia o godzinie 10:00 w Domu Ludowym. Literatura do quizu dostępna w Gminnej Bibliotece Publicznej: Ekologia dla każdego. 100 sposobów na to, jak każdego dnia dbać o środowisko naturalne; rozdziały: w domu (s.11-44), w ogrodzie (s.45-62), w społeczności (s.113-121) – National Geographic. W czasie quizu mogą kibicować pozostali uczniowie ze szkół. Każda drużyna ubiera się w ustalony przez siebie kolor.

3/ Akcja sprzątania okolicy szkoły w dniu 30.03 (uwaga! obszar sprzątania ustala dyrektor danej szkoły podstawowej) – biorą udział klasy najstarsze (wg. uznania dyrekcji poszczególnej szkoły) – szkoła do dnia 24.03 informuje GCK o ilości uczestników w celu otrzymania rękawiczek i worków; dla uczestników poczęstunek; dyplom dla klasy oraz okolicznościowe plakietki. W razie niepogody termin akcji może ulec zmianie. Prosi się również o przesłanie dokumentacji fotograficznej z akcji do GCK.
Grupy przed akcją muszą być poinformowane o bezpieczeństwie podczas sprzątania. Grupie musi towarzyszyć opiekun – nauczyciel.

4/ Akcja sprzątania dla dorosłych!!! w dniu 30.03. Do akcji sprzątania mogą zgłaszać się zorganizowane grupy dorosłe lub pojedyncze osoby, lub inne grupy zorganizowane z opiekunami, którym na sercu leży piękno naszej gminy. Należy grupy lub osoby zgłaszać do Gminnego Centrum Kultury do dnia 24.03 w celu otrzymania worków, rękawiczek, plakietek, dyplomów, itp. Grupy mogą dowolnie wybrać sobie teren lub zostać przypisane do grupy ustalonej przez GCK.

NIE ZBIERAMY:
• opakowań z napisem trucizna,
• opakowań po środkach ochrony roślin,
• strzykawek,
• lekarstw,
• kawałków szkła,• ostrych przedmiotów,
• odpadów, które mogą być skażone.

Zbieramy przede wszystkim:
plastiki do worków z napisem „plastik”,
butelki szklane do worków z napisem „szkło”
papiery, papierki do worków z napisem „papier"

Uczestnicy akcji muszą wiedzieć, że nie wolno im dotykać strzykawek ani innych ostrych przedmiotów. Nie wolno również dotykać wyrzuconych środków medycznych, materiałów opatrunkowych i prezerwatyw. Zużyte strzykawki stanowią poważne zagrożenie. Zakończenia igieł są ostre, a w samych strzykawkach mogą znajdować się pozostałości leków lub zakażonej krwi.
Powrót na górę

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem