Menu
A+ A A-

Zespół "Orawskie Dzieci" w Finale I Małopolskiego Przeglądu Szkolnych Zespołów Regionalnych

7 października w zakopiańskim kinie „Sokół” odbył się finał I Małopolskiego Przeglądu Szkolnych Zespołów Regionalnych organizowany przez Małopolskiego Kuratora Oświaty, Burmistrza Miasta Zakopane, Prezesa Związku Podhalan w Polsce oraz  Prezesa Towarzystwa Gimnastycznego Sokół w Zakopanem. Przegląd zgromadził na widowni wielu zaszczytnych gości.

Rejon Orawy (jako jedyny zespół) reprezentowały "Orawskie Dzieci" po zwycięstwie w etapie rejonowym konkursu, który miał miejsce w czerwcu w Orawskim Centrum Kultury w Jabłonce. Zespół zaprezentował program „Po kościele” napisany przez Dyrektor Gminnego Centrum Kultury panią Karolinę Kowalczyk. Dzieci wystąpiły niezwykle barwnie i żywiołowo, doskonale zaprezentowały tańce i pieśni orawskie, a także zabawy pasterskie i scenki obyczajowe. Zaproszeni goście byli zachwyceni naszym występem co wyrażali w swoich podziękowaniach.

Po gali finałowej uczniowie mieli okazję zwiedzić Muzeum Stylu Zakopiańskiego oraz obejrzeć  program edukacyjny "Przyjaciel parku narodowego" oraz pokazy: rękodzieła artystycznego, rzeźby w drewnie,   malowania na szkle i malowania na tkaninie.  

Teresa Baniowska

  • dsc_0604
  • dsc_0606
  • dsc_0615

Pełna galeria zdjęć z Przeglądu (w tym występu naszych dzieci) na serwisie WATRA.PL - Zapraszamy do oglądnięcia

Powrót na górę

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem