Menu
A+ A A-

Śpiewająca biblioteka - spotkania autorskie

Dnia 17 czerwca br. w Domu Ludowym i Szkole Podstawowej Nr 3 w Lipnicy Wielkiej odbyły się spotkania autorskie Edyty i Roberta Zarębskich z uczniami szkół podstawowych z Lipnicy Wielkiej klas od 0 –III. Dzieci miały do czynienia na żywo z autorką znanych na całą Polskę bajek i baśni takich jak: Opowieści babci Gruni, Zosia i fiołkowy kapelusz.

Autorka opowiadała dzieciom o tym, w jaki sposób powstała bajka "Opowieści babci Gruni", zdradziła słuchaczom kilka tajemnic ze swego życia, które skłoniły Ją do pisania książek dzieciom. Książki jej pełne są miłości i przyjaźni, radości i przygody. Bajkowy świat zwierząt, łatwo przyswajalna treść opowiadań sprawiają, że dzieci z przyjemnością powracają do swych ulubieńców.

W trakcie spotkań, dzieci miały również, dzięki zdolnościom Pani Edyty możliwość obserwowania jak powstaje ilustracja do książki. Bardzo im się podobała zabawa w odgadywanie, „co to jest?”. Pani Edyta stosownie wzbogacała o kolejne szczegóły rysunek, a dzieciom wyobraźnia podpowiadała, co też to może być za owad, zwierzę itp.

Oprawę muzyczną spotkań tworzy Robert Zarębski -muzyk i kompozytor. W zabawę z dziećmi włączył się również Pan Robert, który czytał bajki, zadawał zagadki oraz grał i śpiewał autorskie piosenki. Wydarzeniu towarzyszył miły, przyjemny i wesoły nastrój.

Spotkania takie poprzez zabawę i miłą atmosferę  są okazją do zainteresowania małych czytelników Biblioteką i czytelnictwem. Dziękujemy i zapraszamy.

Spotkanie zorganizowała Gminna Biblioteka Publiczna w Lipnicy Wielkiej.

Edyta Zarębska maluje obrazy oraz pisze książki dla dzieci. Jest współzałożycielką wydawnictwa Bociuś, w którym ukazała się jej debiutancka książka „Opowieści babci Gruni”, napisana wierszem i własnoręcznie przez autorkę ozdobiona. W 2007 roku zdobyła wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie im. Astrid Lindgren za książkę dla dzieci i młodzieży, zorganizowanym przez Fundację Cała Polska Czyta Dzieciom.

(S.K.)

  • img_9986
  • img_9988
  • img_9989
  • img_9990

Powrót na górę

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem