Menu
A+ A A-

Orawska Grupa Teatralna

ORAWSKA GRUPA TEATRALNA IM. DRA EMILA KOWALCZYKA 

Orawska Grupa Teatralna im. dr Emila Kowalczyka istnieje od 2007 roku . Wtedy to wystawili oni pierwszą sztukę „W Karcmie u Strauski”. Grupa zrzesza aktorów z terenu Orawy rozkochanych w sztuce teatralnej i chętnie angażujących się we wszelkie inicjatywy. W rodzimem Lipnicy Wielkiej podczas przedstawień grupy Dom Ludowy jest zawsze wypełniony po brzegi. Wszystkie spektakle do tej pory zostały wyreżyserowane przez Roberta Kowalczyka, a poruszane są w nich problemy dotyczące naszego regionu (przeważnie są to farsy). Mimo młodego wieku aktorzy zostali już wielokrotnie nagradzani w przeglądach teatrów amatorskich, jak np:

2008   Zdobycie Srebrnej Maski na Przepatrzowinach Teatrów Regionalnych w Czarnym Dunajcu przez Orawską Grupę Teatralną im. dr Emila Kowalczyka z Lipnicy Wielkiej z przedstawieniem w „Karcmie u Strausski” i nagroda aktorska dla Franciszka Pindziaka (za rolę Wója)

2010 Ponowne zdobycie Srebrnej  Maski na Przepatrzowinach Teatrów Regionalnych w Czarnym Dunajcu z przedstawieniem „Na Orawie Dobrze” i nagrody aktorskie dla Karoliny Kowalczyk i Eugeniusza Lichosyta (za role: Wójtowej i Wójta)

2010  Zdobycie I miejsca przez Orawską Grupę Teatralną im. dr  E. Kowalczyka z Lipnicy Wielkiej,  z przedstawieniem "Na Orawie Dobrze" w reż. Roberta Kowalczyka na XXVI Międzywojewódzkim Sejmiku Wiejskich Zespołów Teatralnych w Bukowinie Tatrzańskiej -  wytypowanie zespołu do udziału w Centralnym  Sejmiku  Teatru Wsi Polskiej w Tarnogrodzie.

2010 Zdobycie Złotej Maski na Przepatrzowinach Teatrów Regionalnych w Czarnym Dunajcu z przedstawieniem „Wolorze”.

2013 Zdobycie II miejsca na 1. Małopolskich Spotkaniach Teatrów Amatorskich POSIADY TEATRALNE na Orawie za przedstawienie "Ostatni Wolorz czyli Don Kichot po Orawsku".

2014 Zdobycie I miejsca na 2. Małopolskich Spotkaniach Teatrów Amatorskich POSIADY TEATRALNE na Orawie za przedstawienie "Ziyńć na Wólo".

2015 Zdobycie I miejsca na 3. Małopolskich Spotkaniach Teatrów Amatorskich POSIADY TEATRALNE na Orawie za przedstawienie "Wojna o Stańcową" - wytypowanie zespołu do udziału w Ogólnopolskim Sejmiku Teatru Wsi Polskiej w Tarnogrodzie. 

2016 Zdobycie I miejsca na 4. Małopolskich Spotkaniach Teatrów Amatorskich POSIADY TEATRALNE na Orawie za przedstawienie "Myśli Piotra Borowego".

W roku 2014 grupa została wyróżniona Laurem Babiogórskim - stopień podstawowy (01.02.2014)  a w 2015 roku Medalem Pamiątkowym Podhala (14.01.2015) (nagroda starosty nowotarskiego przyznawana za działalność społeczną przyczyniającą się do rozsławienia Powiatu Nowotarskiego).KONTAKT

ORAWSKA GRUPA TEATRALNA

34-483 Lipnica Wielka 521

 

tel: (18) 26 346 38

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

dsc_3940
Powrót na górę

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem