Menu
OGŁOSZENIE
A+ A A-

Apel i podziękowanie mieszkanki - walka z Koronawirusem

Epidemia koronawirusa w 2020 roku wywróciła do góry nogami nasze życie. Słyszy się, że COVID krąży po naszym województwie, powiecie, gminie. Niestety dopadł i mnie... Nie wiem skąd, ani jak, ale stało się.

Po pierwsze apel. Nie ignorujcie sygnałów, które przesyła Wasz organizm. Wy je bagatelizujecie, nie zgłaszacie nigdzie objawów. Może i pokonacie wirusa w miarę łagodnie, natomiast swą postawą narazicie osoby o słabej odporności, starsze, chorowite, dla których Koronawirus może nie okazać się tak łaskawy. A że jest bardzo zaraźliwy przekonałam się na własnej skórze.

Po drugie podziękowanie. Dla cichych bohaterów tej walki – służby medycznej całego świata, w tym naszego Ośrodka Zdrowia w Lipnicy Wielkiej i pracowników medycznych z naszej gminy, pracujących w innych placówkach. Składam wielkie wyrazy wdzięczności oraz wyrażam wielki szacunek dla wszystkich Jego pracowników. Od początku zachorowania nasza placówka wykazała się pełnym profesjonalizmem.

Nie zapominajmy, iż praca naszych lekarzy i pielęgniarek staje się obecnie znacznie bardziej ryzykowna. Pomagają innym w imię wyższego dobra – zdrowia nas wszystkich. Każdego dnia bardzo ryzykują dla każdego z nas. Czy aby na pewno to doceniamy?

Żeby docenić Ich pracę, możemy zrobić dwie rzeczy.
Po pierwsze, podejść odpowiedzialnie w razie objawów i nie stanowić zagrożenia dla innych.
A po drugie, może ważniejsze, wyrażać na każdym kroku drobne gesty wdzięczności. Pamiętajmy, że to niełatwy czas dla nas, ale przede wszystkim dla Nich. Ich praca jest heroiczna. To oni stoją na pierwszej linii, w każdej chwili ryzykując zarażeniem (o czym mogliśmy się w ostatnich dniach przekonać).
Ale mimo strachu, (bo są tylko ludźmi), mimo wyczerpania, bezsilności, braku odpowiedniego sprzętu, często niewiedzy, walczą na pierwszej linii frontu – dla nas, mieszkańców.

Zwykłe gesty wdzięczności będą dla nich najwspanialszą zapłatą. Jako mieszkańcy pokazaliśmy nieraz jak pięknie potrafimy się jednoczyć i jak wielkie rzeczy jesteśmy w stanie zrobić wspólnie. Nasz personel medyczny nie potrzebuje nie wiadomo czego z naszej strony... zwyczajnie - nie krytykujmy - a wyrażajmy wdzięczność, sympatię, uśmiechnijmy się, wspierajmy, pamiętajmy o drobnych gestach. Tyle wystarczy, a jestem pewna, że da to Im siłę do dalszej pracy.
Ja pomału wracam do zdrowia i tym apelem chcę podziękować za okazaną mi troskę. Tyle mogę zrobić... ruszyć choć jedno sumienie.

Okazanie wdzięczności jest najprostszą – oraz najpotężniejszą – rzeczą, jaką człowiek może zrobić dla drugiego człowieka.
[Randy Pausch]
Mieszkanka Lipnicy Wielkiej
Powrót na górę

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem