Menu
OGŁOSZENIE
A+ A A-

Lipnicka tarcza antykryzysowa

W związku z panującą pandemią korona wirusa i zrozumiałymi dla władz gminy trudnościami w prowadzeniu niektórych rodzajów działalności gospodarczej podjęte zostały działania zmierzające do obniżenia bieżących kosztów dla przedsiębiorców.

W ramach działań jakie mógł podjąć sam Wójt Gminy – zarządzeniem z dnia 15 kwietnia, podjęta została decyzja o obniżeniu czynszu najmu do 1 zł dla działalności, które w czasie pandemii zostały zawieszone lub, które przez wprowadzone zakazy nie mogą prowadzić działalności gospodarczej. W przypadku prowadzonych nadal działalności i spadku obrotów o co najmniej 50% Wójt podjął decyzję o obniżeniu o połowę czynszu za najem lub dzierżawę. Wprowadzone zmiany obejmują okres od 1 kwietnia do 31 maja br.

Władze gminy bacznie obserwują rozwijającą się sytuację i w razie konieczności podejmowane będą kolejne inicjatywy zmierzające do ułatwienia prowadzenia działalności gospodarczej w tym trudnym czasie. Nieodzownym bowiem elementem rozwoju naszej społeczności są prężnie działający przedsiębiorcy.
Powrót na górę

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem