Menu
A+ A A-

Realizacja projektu socjalnego "Aktywny Senior"

Ośrodek Pomocy Społecznej w Lipnicy Wielkiej realizuje projekt socjalny "Aktywny Senior". Jest on skierowany do osób w wieku 60+ z terenu Gminy Lipnica Wielka. Głównym celem projektu jest aktywizacja i edukacja osób starszych, promowanie zdrowego stylu życia, podtrzymywanie zainteresowań kulturą poprzez warsztaty tematyczne i wycieczki edukacyjne.
Pierwsze inauguracyjne spotkanie z grupą 21 seniorów odbyło się 10 kwietnia 2019 r. w Domu Ludowym w Lipnicy Wielkiej z udziałem Pana Jakuba Dyrcz – Zastępcy Wójta oraz Pani Grażyny Lach – Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej. Warsztaty "Zdrowe odżywianie Seniora" przeprowadziła dietetyk Pani Alicja Gałka, która w części teoretycznej warsztatów uświadamiała seniorów jak ważne dla ich stanu zdrowia jest prawidłowe żywienie, a przestrzeganie diety pomaga walczyć z chorobami. Następnie w części praktycznej przygotowane zostały smaczne koktajle odżywcze i zdrowe przekąski, które seniorzy będą mogli samodzielnie przygotowywać w domu.
Projekt socjalny "Aktywny Senior" jest realizowany od kwietnia do grudnia 2019 roku i dofinansowany jest ze środków otrzymanych od Wojewody Małopolskiego.

Edyta Wontorczyk
  • senior01
  • senior02
  • senior03
  • senior04
  • senior05
Powrót na górę

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem