Menu
A+ A A-

Spotkanie w sprawie dofinansowań – Czyste powietrze

Uprzejmie informujemy, że dnia 5 października 2018 r. (piątek) o godz. 18:00 w Domu Ludowym – Lipnica Wielka 521, odbędzie się spotkanie informacyjne w sprawie dofinansowań na wymianę pieców i termomodernizację budynków, w ramach programu „Czyste powietrze”.
Program kierowany jest do osób fizycznych będących właścicielami domów jednorodzinnych oraz osób posiadających zgodę na rozpoczęcie budowy budynku jednorodzinnego.
Dotacje i pożyczki udzielane będą za pośrednictwem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Dodatkowo przypomina się, że na podstawie „uchwały antysmogowej” Sejmiku Województwa Małopolskiego z dnia 23 stycznia 2017 r., kotły na węgiel lub drewno, które nie spełniają wymogów co najmniej klasy 3, należy wymienić do końca 2022 roku. Kotły klasy 3 lub 4 spełniające podstawowe wymagania emisyjne należy wymienić do końca 2026 roku. Kotły powinny być wymienione na takie, które spełniają normy wyznaczone w unijnych rozporządzeniach w sprawie ekoprojektu. Można również zastosować inne źródła ciepła, jak ciepło systemowe, gaz, pompa ciepła, fotowoltaika, elektrownia wiatrowa itp.
MATERIAŁY INFORMACYJNE:
Broszura informacyjna - Program Czyste Powietrze (zobacz)

czyste powietrze
Powrót na górę

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem