Menu
A+ A A-

Dobry Start 300 dla ucznia

Świadczenie w ramach nowego programu „Dobry Start” przysługiwać będzie po raz pierwszy już na rok szkolny 2018/2019.
„Dobry Start” to 300 zł raz w roku na każde uczące się dziecko do ukończenia 20 roku życia. Jeśli jest to osoba niepełnosprawna, do 24 roku życia. Świadczenie w ramach programu „Dobry Start” nie będzie przysługiwało rodzicom dzieci uczęszczających do placówek przedszkolnych oraz dzieci objętych rocznym przygotowaniem przedszkolnym będących w tzw. zerówce.
Świadczenie to przysługiwać będzie niezależnie od posiadanego dochodu rodziny.
Świadczenie „Dobry Start” nie podlega unijnej koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego.

Wnioski w tym projekcie będą przyjmowane od 1 lipca elektronicznie i od 1 sierpnia tradycyjnie w formie papierowej. OPS przypomina też o kolejnych naborach wniosków o świadczenie wychowawcze 500 plus oraz świadczenia rodzinne i fundusz alimentacyjny – od 1 lipca elektronicznie, od 1 sierpnia tradycyjnie papierowo.

Wnioski będą przyjmowane w Ośrodku Pomocy Społecznej (ŚWIADCZENIA RODZINNE, 500+) w Lipnicy Wielkiej w budynku Remizy OSP Centrum-pokój nr 3. od poniedziałku do czwartku w godzinach od 7:30-15:30. Tel 18 26 348 08.

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE NA TEMAT RZĄDOWEGO PROGRAMU "DOBRY START" MOŻNA UZYSKAĆ NA STRONACH MINISTERSTWA EDUKACJI NARODOWEJ ORAZ MINISTERSTWA, RODZINY I POLITYKI SPOŁECZNEJ.
Na stronie internetowej Ministerstwa Rodziny pod tym adresem www.mrpips.gov.pl/DobryStart mają państwo dostęp do wszystkich materiałów
dobry start grafy
dobry start ulotka na strone
Powrót na górę

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem