Menu
A+ A A-

Gminny Konkurs Historyczny z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości - protokół

Wyniki Gminnego Konkursu Historycznego z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości
Droga do Niepodległości Polski i naszej małej ojczyzny Orawy”.
przeprowadzonego w dniu 29.06.2018 r.

W konkursie wzięło udział 59 uczniów w tym:
Szkoły Podstawowe IV-VI - 17 uczniów,
Szkoły Podstawowe VII i Gimnazjum – 27 uczniów,
Liceum i Technikum - 15 uczniów.

Celem konkursu było uczczenie pamięci o 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości oraz kształtowanie świadomości i postaw patriotycznych młodzieży poprzez upowszechnianie wiedzy o odradzaniu się Państwa Polskiego.

Test Szkół Podstawowych IV-VI zawierał 25 pytań z maksymalną ilością punktów: 43;
Test Szkół Podstawowych VII i Gimnazjum zawierał 31 pytań z maksymalną ilością punktów: 53;
Gimnazjum, Liceum i Technikum zawierał 13 pytań z maksymalną ilością punktów 54.
Opracowanie testów:
Szkoły Podstawowe IV-VI oraz Szkoły Podstawowe VII oraz Gimnazjum: Stanisława Kucek;
Liceum i Technikum: Łukasz Klozyk.

Komisja w składzie:
1. mgr Krzysztof Wziątek - Przewodniczący
2. mgr Łukasz Klozyk
3. mgr Karolina Kowalczyk
4. mgr Stanisława Kucek
5. mgr Halina Matera
dokonała oceny testów, po której uczestnicy zajęli następujące miejsca:

SZKOŁY PODSTAWOWE IV-VI
I miejsce - Maciej Wziątek – SP Nr 3 – kl. IV
II miejsce - Wojciech Rzepiszczak– SP Nr 2 – kl. III
III miejsce - Weronika Wójciak – SP Nr 3 – kl. VI
III miejsce - Oliwia Kramarz – SP Nr 2 – kl. VI
IV miejsce - Patryk Haniaczyk - SP Nr 4 kl. VI
V miejsce - Anna Karnafel - SP Nr 2 kl. V
VI miejsce - Dominika Wątorczyk - SP Nr 3 kl. VI
Wyróżnienia:
Bartłomiej Hrustek - SP Nr 3 kl. VI
Paweł Kuliga - SP Nr 1 kl. VI
Jakub Polaczek - SP Nr 1 kl. VI

Nauczyciele przygotowujący dzieci SP do konkursu: mgr Elżbieta Sobczak, mgr Łukasz Klozyk, mgr Halina Matera, mgr Krzysztof Wziątek.

SZKOŁY PODSTAWOWE VII oraz GIMNAZJUM
I miejsce - Kamila SpyrkaGimnazjum - kl. IIID
II miejsce - Natalia BandykGimnazjum - kl. IIIB
III miejsce - Katarzyna PonickaSP Nr 4 - kl. VII
IV miejsce - Szymon Wojdyła - Gimnazjum - kl. III D
V miejsce - Karolina Suwada - SP Nr 1 - kl. VII
VI miejsce - Jan Kowalczyk - SP Nr 2 - kl. VII
Wyróżnienia:
Anna Bandyk - Gimnazjum - kl. III B
Klaudia Karkoszka - SP w Kiczorach - kl. VII
Krystyna Karkoszka - Gimnazjum - kl. IIID
Wanessa Mentel - Gimnazjum - kl. IIID
Helena Miciniak - SP Nr 3 - kl. VII
Joanna Styruła - Gimnazjum - kl. IIIA
Patryk Ogórek - Gimnazjum - kl. IIIA

Nauczyciele przygotowujący gimnazjalistów do konkursu: mgr Halina Matera, mgr Łukasz Klozyk.

LICEUM / TECHNIKUM
I miejsce - Michał Wziątek - kl. II A
II miejsce - Judyta Matera - kl. I A
III miejsce - Karolina Lichosyt - kl. I A
IV miejsce - Gabriela Danielewicz - kl. I A
V miejsce - Kinga Kupczyk - kl. I A
VI miejsce - Patrycja Szczechura - kl. I
Wyróżnienia:
Alicja Mikłusiak

Nauczyciel przygotowujący licealistów do konkursu: mgr Krzysztof Wziątek

Organizatorzy dziękują nauczycielom i młodzieży za chęć i przygotowanie się do konkursu. Uczestnictwo to było niejako wyrazem czci dla Polski i Jej historii. Cieszy fakt, że wśród naszej młodzieży żyje duch patriotyzmu i historia zajmuje poczesne miejsce w ich świadomości.
W testach, zróżnicowanych poziomem trudności należało wykazać się naprawdę szczegółową wiedzą dotyczącą zadanego okresu.
Organizatorami konkursu byli:
Wójt Gminy Lipnica Wielka
Gminna Biblioteka Publiczna w Lipnicy Wielkiej
Gminne Centrum Kultury w Lipnicy Wielkiej
Szkoły w Lipnicy Wielkiej

foto: Bronek Kowalczyk
  • DSC_5267
  • DSC_5268
  • DSC_5270
  • DSC_5276
  • DSC_5280
  • DSC_5281
  • DSC_5283
  • DSC_5285
  • DSC_5288
  • DSC_5289
  • DSC_5310
Powrót na górę

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem