Menu
A+ A A-

Medale Pamiątkowe Podhala m.in. dla Strażackiej Orkiestry Dętej z Lipnicy Wielkiej i Zgromadzenia Sióstr Albertynek

W siedzibie Państwowej Szkoły Muzycznej w Nowym Targu w dniu 4 stycznia 2018 roku odbyło się Noworoczne Spotkanie "U Starosty" nowotarskiego.
Po raz kolejny starosta nowotarski Frzysztof Faber zaprosił mieszkanców powiatu,w tym osoby wyróżniające się w wielu dziedzinach, na Spotkanie Noworoczne do Państwowej Szkoły Muzycznej w Nowym Targu. Była to okazja do podsumowania minionego roku,podziękowań,wręczenia medali,nagród i złożenia życzeń na Nowy 2018 rok. 
Tradycyjnie od kilku lat w czasie spotkania noworocznego wręczane są Medale Pamiątkowe Podhala. Medale za zasługi dla Powiatu Nowotarskiego otrzymują wyjątkowi ludzie.
W tym roku Medalem Pamiątkowym Podhala nagrodzeni zostali:
Barbara Węglarz (kustosz Muzeum Pienińskiego)
Zofia Zborek (założycielka i długoloetnia kierowniczka mieszanego chóru "Adoramus")
Zgromadzenie Sióstr Albertynek Posługujących Ubogim (prowadzące na terenie powiatu nowotarskiego 3 Domy Zgromadzenia: w Lipnicy Wielkiej,  Grywałdzie i Tylmanowej oraz jako placówka parafialna w Jabłonce)
Tadeusz Błażusiak (jeden z najbardziej utytułowanych zawodników w historii trialu i enduro, prawdziwa offroadowa legenda)
Andrzej Jakubiec – „Kubosek” (muzykant, konferansjer, choreograf, działacz społeczny, cieśla, znawca kultury ludowej)
Góralski Zespół Krzesany z Cichego 
Orkiestra Dęta w Lipnicy Wielkiej (medal w imieniu Orkiestry odebrał Pan Kapelmistrz Marian Sułkowski)

Na zakończenie spotkania Zarząd Powiatu Nowotarskiego: Starosta Krzysztof Faber, Wicestarosta Władysław Tylka, Urzędujący Członek Zarządu Bogusław Waksmundzki, Członkowie Zarządu Powiatu Leszek Świder i Franciszek Sojka, Przewodniczący Rady Powiatu Nowotarskiego Jan Krzak wraz z parlamentarzystami: Panią Poseł Barbarą Bartuś i Edwardem Siarką złożyli obecnym życzenia noworoczne i jak tradycja każe - sypnęli owsem.
Serdecznie gratulujemy nagrodzonym prestiżowego wyróżnienia - a szczególnie tym związanym swą działalnością z naszą gminą. 

foto: Michał Adamowski
  • starostaa01
  • starostaa01a
  • starostaa02
  • starostaa03
  • starostaa04


Powrót na górę

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem