Menu
OSTRZEŻENIE
A+ A A-

Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II

Szanowni Państwo,
Rodzice, Nauczyciele, Uczniowie!

Uczniowie kończący szkołę gimnazjalną lub szkołę podstawową stają przed ważnym wyborem kierunku dalszego kształcenia. Podjęcie decyzji o wyborze dalszego kierunku kształcenia i zawodu jest zadaniem trudnym i odpowiedzialnym. Ważne staje się zatem wyposażenie młodzieży w umiejętności przydatne w podejmowaniu decyzji dotyczących wyboru zawodu. Istotne staje się określenie przez nich własnych predyspozycji i faktycznych zainteresowań, by móc dokonać prawidłowego wyboru.

Gmina Lipnica Wielka bierze udział w projekcie dotyczącym doradztwa zawodowego p.n. „Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce II”. Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, 10. Oś Priorytetowa: Wiedza i Kompetencje, Działanie 10.2 Rozwój kształcenia zawodowego uczniów.
W ramach projektu Gmina Lipnica Wielka prowadzić będzie dwa podstawowe zadania:
  1. Prowadzenie działań z zakresu rozwoju kształcenia zawodowego, w tym komponentu Małopolskiej Chmury Edukacyjnej” przy oddziałach Technikum w Lipnicy Wielkiej oraz
  2. Stworzenie i prowadzenia Szkolnego Punktu Informacji i Kariery” (tzw. SPInKa) przy oddziałach gimnazjalnych Szkoły Podstawowej Nr 2 w Lipnicy Wielkiej.
Szkolny Punkt Informacji i Kariery oferuje młodzieży pomoc w:
  1. zaplanowaniu własnego rozwoju zawodowego,
  2. poznaniu zawodów przyszłości,
  3. przygotowaniu się do wyboru szkoły ponadgimnazjalnej (ponadpodstawowej) i przyszłego zawodu,
  4. poznaniu swoich mocnych stron,
  5. przygotowaniu się do samodzielnego poruszania się na rynku pracy.
Udział w projekcie dla uczniów i ich rodziców jest bezpłatny.
Już od września 2017 roku w ramach projektu prowadzone będą zajęcia warsztatowe i konsultacje indywidualne z zakresu doradztwa zawodowego, zgodnie z opracowanym harmonogramem dla uczniów klas drugich i trzecich oddziałów gimnazjalnych. Wsparcie doradcze zakończone będzie stworzeniem Indywidualnego Planu Działań dla ucznia oraz otrzymaniem zaświadczenia o uczestnictwie w programie.
Termin rekrutacji do projektu: od 11.09.2017 r. do 29.09.2017 roku.
REGULAMIN
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY
Powrót na górę

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem