Menu
A+ A A-

Uroczyste podpisanie umów dla najlepszych projektów

Miło nam poinformować o uroczystym podpisaniu umów dla wybranych pięciu najlepszych projektów, a w tym gminy Lipnica Wielka i Bobrowa z projektem, o którym już Państwa informowaliśmy, pn. „Stworzenie warunków dla zachowania kulturowego i przyrodniczego dziedzictwa na polskiej i słowackiej Orawie” realizowanego w ramach programu Współpracy Transgranicznej Interreg  Polska Słowcja 2014 -2020.

Umowa podpisana w dniu 7 kwietnia 2017 roku w Krakowie przez Pana Adama Hamryszczaka – Sekretarza Stanu w Ministerstwie Rozwoju (Instytucji Zarządzającej Programem) oraz przez partnerów wiodących pierwszych pięciu najlepszych i wyróżnionych projektów, w tym Wójta Gminy Lipnica Wielka Bogusława Jazowskiego.
W ceremonii zorganizowanej w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim oprócz Pana Adama Hamryszczaka z Ministerstwa Rozwoju Regionalnego udział wzięli Wojewoda Małopolski Józef Pilch oraz Konsul Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie Ivan Škorupa.

Przypomnijmy iż Partnerem wiodącym projektu pn. „Stworzenie warunków dla zachowania kulturowego i przyrodniczego dziedzictwa na polskiej i słowackiej Orawie” jest Gmina Lipnica Wielka, partnerem: Obec Bobrov.
Całkowita wartość projektu: 690 272,78 EURO
Kwota dofinansowania: 586 731,83 EURO
Projekt zakłada współpracę dwóch gmin w celu promocji obszarów wiejskich polsko- słowackiego pogranicza oraz rozwoju lokalnych produktów turystycznych. W ramach inwestycji w Lipnicy Wielkiej powstanie Centrum Produktu Lokalnego wraz z amfiteatrem, trybunami, placem Piotra Borowego oraz stoiskami wystawienniczymi, zaś w gminie Bobrov – muzeum przybliżające historię i dziedzictwo Orawy. W obiektach tych zaplanowane są polsko-słowackie wydarzenia społeczno-kulturalne, współtworzone przez ludność lokalną w tym dzieci i osoby starsze. Celem organizowanych wydarzeń jest pogłębienie integracja Polaków i Słowaków oraz wzbogacenie wzajemnych relacji.

Oprócz Gminy Lipnica Wielka wyróżnione zostały również:
- GMINA CZARNY DUNAJEC I ORAWSKIE MUZEUM PAVLA ORSZÁGHA HVIEZDOSLAVA W DOLNYM KUBINIE projekt pn. „Torfowiska wysokie – europejski unikat polsko-słowackiego pogranicza”,
- ŽILINSKÝ SAMOSPRÁVNY KRAJ I GMINA STRUMIEŃ, projekt pn. „Budatín-Strumień: współpraca na pograniczu – etap 2”,
- PARAFIA EWANGELICKIEGO WYZNANIA AUGSBURSKIEGO NA SŁOWACJI DOLNY KUBIN I PARAFIA EWANGELICKO-AUGSBURSKA W CIESZYNIE projekt pn. „Razem wędrujemy już 500 lat”
- STOWARZYSZENIE EUROREGION KARPACKI POLSKA I STOWARZYSZENIE EUROREGION KARPACKI SŁOWACJA PÓŁNOC projekt pn.„Wędrowanie bez plecaka – wykorzystanie i promocja zasobów”.
M. J.
foto ze strony Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie
  • PL-Sk01
  • PL-Sk03
  • PL-Sk04
  • PL-Sk07
  • PL-Sk08
Powrót na górę

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem