Menu
OSTRZEŻENIE
A+ A A-

Mapa Lipnicy - role

mapa_role

Lipnica Wielka

A. Wykaz hipot. z l. 1860/2 z podziałem na role:
1. Zagrody Niżne
2. Polana
3. Rzepiska
4. Spólna rola
5. Janowiakowa
6. Małkuchowa
7. Krzywań Dolny
8. Osyskowa
9. Waśkowa
10. Czerwonkowa
11. Sołtystwo Niżne
12. Sołtystwo Wyżne
13. Habinowa
14. Lichosytowa
15. Krzywań Górny
16. Odelgowa
17. Styrulowa Polana
18. Lipnik
19. Kokotka
20. Kudziowa rola
21. Lichosytowa trzecina
22. Niemcowa rola
23. Dudkowa
24. Skoczykowa
25. Sowowa
26. Pogwizdowa
27. Zagrody (Wyżne)
28. Roztoki Niżne
29. Roztoki Wyżne
30. Babia Góra
31. Kiczory

B. Podział dzisiejszy na role i sznury:
1. Zagrody (Niżne), Kozubek, Murgas, Sołtystwo, Zaparzyska, dziś jako osobne role bez sznurów
2. Stara Polana bez sznurów
3. Habinowa (Rzepiska) bez sznurów
4. Spólna
a. Wnękowski
b. Kupczykowski
c. Symalakowski (Symalowski)
d. Kozakowski
e. Michalakowski Wyżny i Niżny
f. Koziarowski
g. Rokicakowski
5. Janowiakowa sznurów nie ma, zaliczana dziś bywa jako sznur do roli Spólnej
6. Małkuchowa
a. Latawcowski Wyżny i Niżny
b. Martyniakowski
c. Miziatowski
d. Warzechowski
e. Piekarzowski Wyżny i Niżny
f. Zgrzebniowski
g. Białoniowski
h. Owsiakówka
7. Osadzka (Krzeprań Niżny) częściowo za granicą państwa
8. Osyskowa
a. Hujasówka
b. Osyskówka
c. Dziedzicówka
d. Dziadusiówka
e. Kurkówka
f. Kudziówka
g. Polaczkówka
h. Ziemiański
9. Wośkowa (Karnaflowa)
a. Karnaflowski Wyżny i Niżny
b. Maciasówka
c. Gąsiorowski
d. Ziemianówka Wyżna i Niżna
e. Janikówka Zawodzie
f. Janikówka Wyżna i Niżna
g. Mieszczanówka
h. Wojtasówka
10. Czerwonkowa
a. Jażowski
b. Czerwonkowski
Między Czerwonkową a Sołtystwem Niźnem jest dziś jeszcze rola zw. Młakówka (bez sznurów)
11. Sołtystwo Niźne
a. Jurczakówka (2 sznury)
b. Karłówka (Karlaków) (2 sznury)
c. Kakałowa
d. Mikusowa (miklusiaków)
e. Pietrzkówka
f. Ordysiówka
g. Wojtusiakówka
h. Szkolarusówka
i. Jędrusiów
j. Gniaździałów
12. Sołtystwo Wyżne
a. Martyniakówka Niżna
b. Martyniakówka Wyżna
c. Frankówka
d. Jaśkówka
e. Jędrusiówka
f. Gawełdówka
g. Stawniczakówka
h. Saligówka Niżna
i. Saligówka Wyżna
j. Farbiarzówka
k. Gruń
l. Muliska
13. Habinowa
A. Habinowa Wyżna
a. Bolowski
b. Habinowski Wyżny
c. Furtkowski
d. Farski
e. Ślęzakowski
f. Kuśnierzówka
g. Białoniów
B. Habinowa Niżna
a. Walkówka
b. Surowczykówka
c. Ślezakówka
d. Furtkówka
e. Habinówka Niżna
f. Białoniówka
g. Zosiakówka
h. Balówka
i. Ziemianówka
14. Lichosytowa Niźna
a. Jasiówka
b. Jurkówka
c. Kubówka
d. Ćiśniarzówka
15. Krzywań Wyżny bez sznurów, częścią za granicą państwa
16. Odelgówka bez sznurów, częścią za granicą państwa
17. Ziembowa Polana bez sznurów, cała za granicą państwa
18. i 19. do Krzywania Wyżnego, bez sznurów
20. Kudziowa
A.Wyżna albo Lichosytowa trzecina
a. Górówka
b. Wolasówka - Zawodzie
c. Wojtasówka do Grunia
B. Kudziowa Niżna
a. Kudziowy - Zawodzie
b. Janociakówka
c. Herdziówka
d. Lachowski
21. Lichosytowa Wyżna
a. Jankowski
b. Skoczyków
c. Kurdziówka
d. Szlamówka
22. Niemcowa
a. Czerwonkówka
b. Niemcówka
c. Malówka
d. Winiarzówka
e. Klaskówka
f. Odrobinówka
g. Wojtasówka
h. Maciorowski Wyżny i Niżny
i. Kurtasowski
j. Jankówka
k. Ziemianówka
l. Adamówka
m. Bielówka
23. Dudkowa
a. Hrubówka
b. Dudkówka
c. Kurkówka
d. Kubisiówka
e. Polakówka
24. Skoczykowa
a. Dudkówka
b. Bolibrzuchówka
c. Skoczykówka
d. Kralówka
e. Mydlarzówka
f. Gębarzówka
g. Kowalówka
h. Kudziówka
i. Szewczykówka
j. Jasiurówka
k. Staśniakówka
l. Widlarzówka
m. Miśkówka
n. Marcinówka
o. Wilkołakówka
p. Gamówka
25. Sowowa
a. Wilkołakówka
b. Pniaczkówka Wyżna i Niżna
c. Budzinówka Wyżna i Niźna
d. Świętkówka
e. Imrykówka
f. Kojdówka
g. Winiarzówka
h. Państwówka Wyżna i Niżna
i. Ferencówka
j. Jantkówka
k. Jurkówka
l. Brankusówka
26. Pogwizdowa
a. Rolnikówka
b. Łałasówka
c. Malikówka
d. Habramówka (Habroniówka)
e. Kulówka (dwa sznury)
f. Słabówka
g. Świętkówka
h. Śmichówka
i. Jasiurówka
j. Herhonówka
k. Świecówka (Szewcówka)
l. Pastwówka
m. Zającówka
n. Markówka
27. Zagrody (Wyżne)
a. Sermówka
b. Jasiurówka
c. Kućkowski Wyżny i Niżny
d. Jędrusiówka
e. Piendówka
f. Wilkolakówka
g. Jurczakówka
h. Szpyrkówka
i. Klozykówka
j. Karłówka
k. Dudówka
l. Zagroda
m. Saligówka
n. Semalówka
o. Łyściarówka
p. Mikłusów
r. Gróbarzówka
s. Wojtusiaków
28. Roztoki Niżne
a. Kramarzówka Wyżna i Niźna
b. Maciusiakowski
c. Ogórkowski
d. Rysiowski
e. Grapa Wyżna
f. Grapa Niżna
g. Bugajówka
h. Studantówka
i. Kudziówka
j. Wilkówka
k. Józefiakówka
l. Krupówka
m. Dutkówka
n. Garfejówka
o. Ignaciakówka
29. Roztoki Wyżne
a. Brenkusówka
b. Szewczakówka
c. Przywarówka
d. Jasicówka
e. Węgrzynówka
f. Machajdówka
g. Wątrobówka
h. Żywczakówka
i. Dudówka
j. Grzesiówka
k. Borysówka
l. Wajdówka
m. Mławkówka
n. Tyrałówka
o. Brylakówka
30. Babia Góra
31. Kiczory
a. Czyszczoniówka
b. Morągówka
c. Cielęcinówka
d. Urbanówka
e. Pindówka
f. Białoniowski
g. Targana Ośmina
h. Pindówka
i. Pilchowa
j. Gąsiorkowa
k. Szczechurowa
l. Półhorkowa
m. Wilkowaski
n. Majchrowski
o. Kazimierzowski
p. Owsiska


Źródło: 1/ W. Semkowicz, Materiały źródłowe do dziejów osadnictwa Górnej Orawy, cz.II, Listy i Akta, Zakopane 1939.
Powrót na górę

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem