Menu
A+ A A-
Administrator

Administrator

URL strony:

Zapraszamy do oglądnięcia wystawy "Śladami Orawskich Ojców Niepodległości"

Serdecznie zapraszamy do oglądnięcia wystawy "Śladami Orawskich Ojców Niepodległości", która jest wynikiem warsztatów historycznych dotyczących 100. rocznicy przyłączenia części Orawy do Niepodległej Polski w ramach projektu Gminnego Centrum Kultury w Lipnicy Wielkiej "Pod rękę z orawskimi bohaterami - projekt edukacyjny" dofinansowanego ze środków Muzeum Historii Polski w ramach programu Patriotyzm Jutra.

Wystawa znajduje się przed budynkiem Domu Ludowego w Centrum Lipnicy Wielkiej i jest cennym źródłem wiedzy o historii regionu.

Koordynacja wystawy: Robert Kowalczyk i Karolina Kowalczyk;
Współpraca: Gmina Lipnica Wielka na Orawie, Gminna Biblioteka Publiczna w Lipnicy Wielkiej, Stowarzyszenie Lipnica Wielka na Orawie, Stowarzyszenie Rozwoju Orawy.
Opracowanie graficzne: Arkadiusz Morawski Drukarnia MK

Konkurs na Najładniejsze Domostwo w gminie Lipnica Wielka

Wójt Gminy Lipnica Wielka
ogłasza Konkurs na
Najładniejsze Domostwo w Gminie Lipnica Wielka 2020. 
Konkurs ma na celu możliwość docenienia dbałości ludzi o swoje przydomowe ogródki. 
Poniżej przedstawiamy kartę zgłoszenia wraz z zasadami kokursu.
ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE

Karty zgłoszenia należy składać do 26 sierpnia b.r. u sołtysów lub w Gminnym Centrum Kultury w Lipnicy Wielkiej (można również mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.), natomiast ocena nastąpi do końca sierpnia.


Ogłoszenie wyników odbędzie się na stronie gminy Lipnica Wielka.

Ocenie konkursowej podlegać będą następujące elementy:
  • ogólny wygląd zabudowań mieszkalnych i gospodarczych (czystość, porządek, utrzymanie sprzętu gospodarczego itp.)
  • wywóz nieczystości i śmieci (czy domostwo posiada odpowiednią dokumentację – umowy potwierdzenia wywozu) 
  • prowadzenie i utrzymanie przydomowych ogródków – rodzaj i różnorodność prowadzonych upraw, grządki i rabaty kwiatowe, rodzaje sadzonych drzew i krzewów
  • dekoracja obejścia różnymi elementami architektonicznymi z uwzględnieniem elementów orawskich (m.in. stary orawski sprzęt użytku codziennego, elementy z drewna, oczka wodne, fontanny itp.)
NALEŻY WYBRAĆ KATEGORIĘ OCENY:
  • ogródki zagrodowe (tradycyjne; zioła, warzywa, kwiaty itp.)
  • ogródki mieszane (nowoczesne; kwiaty, drzewa, krzewy, skalniaki, oczka wodne itp.)
Nagrody rzeczowe przewidziano dla pierwszych trzech miejsc w każdej kategorii. Pozostałe ogródki zostaną nagrodzone dyplomem.

Wakacyjny Cykl Warsztatów dla dzieci i młodzieży - Techniki malarskie

KOLEJNE WARSZTATY
dla dzieci i młodzieży 
w ramach 
Wakacyjnego Cyklu Warsztatów  
tym razem zapraszamy na 
TECHNIKI MALARSKIE

w najbliższy poniedziałek 
tj. 17.08.2020 o godz. 14.00
prowadzone przez Panią Magdalenę Kostrzewę Smreczak
Uczestnicy będą mogli poznać ciekawe techniki malarskie.
 
Dbając o zdrowie uczestników i zachowując wszystkie środki ostrożności, liczba miejsc jest ograniczona. 
W przypadku dużej ilości osób utworzona zostanie druga grupa
Chętnych prosimy o zapisywanie się w Gminnym Centrum Kultury pod nr. tel. 182634638, e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub osobiście. 
Decyduje kolejność zgłoszenia.
 
Warsztaty z technik malarskich dofinansowane zostały ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura - Interwencje 2020".

Wystawa prac plastycznych „Śladami Anny Przemyskiej”

Serdecznie zapraszamy do zwiedzania otwartej w sierpniu br. wystawy pn. „Śladami Anny Przemyskiej” w Domu Ludowym w Lipnicy Wielkiej. Ekspozycja obejmuje malarstwo na szkle i malarstwo akwarelowe uczestników warsztatów literacko-plastycznych pn. „Piękne światy Anny Przemyskiej”.
Prace powstały podczas zajęć składających się z dwóch części: literackiej, obejmującej czytanie fragmentów baśni pt. „Czarownica z Babiej Góry” autorstwa Anny Przemskiej oraz plastycznej, polegającej na własnoręcznym wykonaniu obrazu na szkle lub akwareli według swojego pomysłu. Część wyeksponowanych prac została wykonana już podczas czerwcowych warsztatów, głównie prace malowane akwarelami, zaś obrazki na szkle dzieci i młodzież tworzyły w czasie sierpniowych zajęć w Domu Ludowym. Warsztaty prowadziła: Magdalena Kostrzewa - Smreczak- artysta, plastyk.
Powstały przepiękne prace. Nasi artyści, w swoich obrazach na szkle pokazali piękno i czar dawnej orawskiej wsi, zajęcia mieszkańców, ich ubiór, przyrodę, zabudowania, no i oczywiście tytułową czarownicę z baśni. Warsztaty realizowała Gminna Biblioteka Publiczna w ramach Orawskiego Festiwalu Literackiego - dofinansowano ze środków MKiDN pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Wystawa możliwa do obejrzenia codziennie w dniach roboczych do 28.08.2020 r., w godzinach od 9.00 do 14.00 po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym: do kontaktu numer tel. 18 26 245 57.
Prosimy uczestników o zgłaszanie się po odbiór swoich prac do Gminnej Biblioteki Publicznej po zakończeniu wystawy.
fot. Bronisław Kowalczyk, Magdalena Kostrzewa - Smreczak
St. Kucek

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem